Çözüldü SSD mi yoksa RAM mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
300

Valancehocam

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Benim arkadaşım sistem aldı ve sistemde SanDisk 240GB SSD Plus modeli var. Bir de 8 GB RAM. arkadaşım arada kaldı RAM mi, yoksa SSD mi? Diye. Biz DDR3 RAM almak mı yoksa biraz daha hızları yüksek SSD mi almalıyım diye bol bol düşündük hangisi oldukça fazla performans arttır?
Özür dilerim bütçem 530 TL.

Şimdi oyun performansı açısından düşünürsek RAM almanız daha sağlıklı olacaktır, zira SSD oyun performansını arttırmaz, kaplamaların daha hızlı yüklenmesini, oyunun daha hızlı açılmasını sağlar. Ayrıca her şeyi geçtim tek disk olarak o 240 GB'lik SSD varsa konuda şahsı geçen arkadaşa asla yetmez. Öncelik depolama olacağı için ekstra bir depolama şart. Yani en fazla 1 oyun kurar, ha bir de Windows 10.

Ama oyun performansı artsın diyorsanız RAM alın.

Kardeşim niye RAM? Açıkla biraz ya, insanları cevapsız bırakma. Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak bu çok kapsamlı bir soru oluyor. Oyun performansını arttırmak istersem RAM alırım, daha fazla depolama alanı ve hız kazanmak için de SSD alırdım. Bu tamamen sizin kullanım alanınıza kalmış.

Geri
Yukarı