SSD Modelini Nasıl Öğrenebilirim?

orcnnylmzz

Hectopat
Bugün SSD taktırdım, aygıt yöneticisinden disk sürücüler bölümünde SATA SSD yazıyor, bu ne demek oluyor? Bana biraz yavaş gibi geldi bu SSD, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler. Bir ayar falan yapmam gerekiyor mu ayrıca?

Aygıt yöneticisinden gözükmüyorsa hiç bir yerde gözükmez diye biliyorum. Kasayı açıp içine bakabilirsiniz.
Edit: Disk sürücüleri bölümünden SSD'nizi seçip üstüne sağ tık yapıp özelliklere basın. Ardından olaylar kısmı olması gerek oraya bastığınızda
asd123123123.PNG

Şu şekilde yazılar çıkması gerek, bu yerin ekran görüntüsünü alıp atarsanız bir şeyler diyebilirim.
Bu arada AİDA64 programını kullanabilirsin.

Aida64 ile öğrenebilirsin.Sata SSD'ler M.2 SSD'ler kadar hızlı değildir.

Sata SSD standart hard diskler gibi kablo ile bağlanan SSD modelleridir. Hızları kağıt üstünde maksimum 550-600 mb civarında oluyor. NVMe SSD ler gibi yüksek hızlara çıkamıyorlar ne yazık ki

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisinden gözükmüyorsa hiç bir yerde gözükmez diye biliyorum. Kasayı açıp içine bakabilirsiniz.
Edit: Disk sürücüleri bölümünden SSD'nizi seçip üstüne sağ tık yapıp özelliklere basın. Ardından olaylar kısmı olması gerek oraya bastığınızda
Eki Görüntüle 456829
Şu şekilde yazılar çıkması gerek, bu yerin ekran görüntüsünü alıp atarsanız bir şeyler diyebilirim.
Bu arada AİDA64 programını kullanabilirsin.

Ekran görüntüsü attım böyle çıkıyor

Sistem bilgisinde SATA SSD yazıyor
indir.png

Demekki Sdd’niz sata.Siz NVMe M.2 diyemi satın almıştınız?Ben orayı anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı