SSD nasıl takılır?

KIDsErBIA

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8 GB RAM, 480 GB SSD,
Intel Core i3 5005 - 2.00 GHz,
Intel HD Graphics 5500 - VRAM: 128 MB,
32 bit 60 Hz ekran
Merhaba bir SSD aldım laptopuma nasıl takarım? Yardımci olur musunuz? Zor bir şey ise bilen birine göndereceğim.

Merhaba bir SSD aldım laptopuma nasıl takarım? Yardımci olur musunuz? Zor bir şey ise bilen birine göndereceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oldukça kolay. M2 SSD ise sadece yukarıdan açıyla kartın ucunu porta yerleştiriyorsunuz. Ardınadan vidalıyorsunuz bu kadar. Youtube'da tonla video var. Zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Takması zor değil sizin laptopun modeli nedir? Bilmiyorsanız kasanın alt tarafında falan yazar genelde.

Laptop HP SSD ile uyumlu bir arkadaşım söyledi.

Oldukça kolay. M.2 SSD ise sadece yukarıdan açıyla kartın ucunu porta yerleştiriyorsunuz. Ardınadan vidalıyorsunuz bu kadar. YouTube'da tonla video var. Zorlanacağınızı düşünmüyorum.

İki tane yer varsa iki tane depolama alanın olur falan demisti biri eğer bir taneyse bunu taksam bilgisayardaki her şey gider mi?

Laptop HP SSD ile uyumlu bir arkadaşım söyledi.

İki tane yer varsa iki tane depolama alanın olur falan demisti biri eğer bir taneyse bunu taksam bilgisayardaki her şey gider mi?
Arkadaşın dediği gibi hangi tür SSD onu belirlemen lazım önce. M2 SSD mi yoksa SATA SSD mi? Yoksa uyum sağlamaz. Sata SSD'ler büyük oluyor. M2 SSD'ler ise çok daha küçük ve hızlı oluyor.

Geri
Yukarı