SSD nereye takılır?

Furbolvion

Hectopat
Windows 10 için herkes en büyük etken HDD diyor ve bende SSD almaya çalışacağım. Kesin değil ama şimdiden sorayım, diyelim ki bir SSD aldım, nereye takacağım? HDD nerede kalacak, nereye takılacak. Bir konuda görmüştüm bir aparat alıyormuşsun HDD yerine SSD takıyormuşsun HDD'yi de CD girişine takıyormuşsun. Bu işlem doğru mu ve zor olur mu yaparken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru hocam. Caddy isimli bir aparat. Modelini belirtin. Arkadaşlar uygun bir aparat tavsiye eder.

Kasanda yer varsa HDD'nin yerini değiştirmene gerek yok, Zaten SSD'ler baya küçük oluyor, vidalayacak ufak bir yerin olsa yeter, daha kesin konuşmamız için kasa içinin fotoğrafını atabilirsin.

Bu arada yazmamışsın, dizüstü bilgisayardan mı bahsediyorsun?

Bilgisayarın kasasında monte yerleri var, Videolardanda bakabilirsiniz, Oraya SSD'nin tutacağını vidalıyorsunuz bir tane PSU'dan gelen SATA kablosuna bir tanede Normal SATA kablosuna takıp anakarta bağlıyorsunuz.

Chazınız laptop mu masaüstü mü?
Masaüstü ise: Kasanın uygun yerine vidalayacaksınız ardından 1 adet SATA3 kablosu ve 1 adet PSU'dan çıkan uygun kabloyu SSD'ye takacaksınız.
Laptop ise: Ya HDD'yi uygun aparat ile CD-ROM yerine takıp SSD'yi HDD yerine takacaksın, ya da HDD'yi söküp yerine SSD takacaksın.

Kasanda yer varsa HDD'nin yerini değiştirmene gerek yok, Zaten SSD'ler baya küçük oluyor, vidalayacak ufak bir yerin olsa yeter, daha kesin konuşmamız için kasa içinin fotoğrafını atabilirsin.

Bu arada yazmamışsın, dizüstü bilgisayardan mı bahsediyorsun?
Evet.
Chazınız laptop mu masaüstü mü?
Masaüstü ise: Kasanın uygun yerine vidalayacaksınız ardından 1 adet SATA3 kablosu ve 1 adet PSU'dan çıkan uygun kabloyu SSD'ye takacaksınız.
Laptop ise: Ya HDD'yi uygun aparat ile CD-ROM yerine takıp SSD'yi HDD yerine takacaksın, ya da HDD'yi söküp yerine SSD takacaksın.
Evet CD-ROM olarak sormuştum. Sizin açıklamanızla anladım bilgisayarın içine SSD dışındaki CD-ROM'a HDD.

Evet.

Evet CD-ROM olarak sormuştum. Sizin açıklamanızla anladım bilgisayarın içine SSD dışındaki CD-ROM'a HDD.

O zaman CD-ROM yerinin kaç inç olduğuna göre bunun gibi bir aparak alacaksın. Bu attığım 9, 5 bir de bunun daha kalınları var hangisi uyuyorsa ondan al.

Not: Ürünü örnek olsun diye attım biraz araştıripucuz ve daha güzelini bulmaya bak.

O zaman CD-ROM yerinin kaç inç olduğuna göre bunun gibi bir aparak alacaksın. Bu attığım 9, 5 bir de bunun daha kalınları var hangisi uyuyorsa ondan al.

Not: Ürünü örnek olsun diye attım biraz araştıripucuz ve daha güzelini bulmaya bak.
Tamamdır ben bu konuyu bilgi almak için açtım zaten yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Artık inç, boyut ve kalınlığa alırken bakarım. Teşekkür ederim cevap yazanlara :).

Yeni konular

Geri
Yukarı