SSD önerisi

Son düzenleme:
Alınması gereken listesi yapsanız daha kısa olabilirmiş 😀
Crucial BX500 de tavsiye etmem çok yavaş çalışıyor. Sadece 2 dakika içinde 70 dereceyi gördü ve son 1 dakika ısıdan dolayı neredeyse veriyi okumadı.
Cruical'da ısınma problemi olduğu doğru fakat bütün SSD'lerde olmuyor biraz şans işi. En güvenilir yolu eğer mağazadan alacaksanız orada test edersiniz. İnternetten alacakasanız satıcıya durumu belirtirsiniz ve ısınması durumunda iade edeceğinizi söylerseniz satıcı da kabul ederse test edersiniz ısınırsa iade edersiniz ısınmazsa kullanırsınız. Bu kadar basit. Keşke herkesin bütçesi 860 Evo almaya yetse ama malesef.

Almamanız gereken SSD'ler listesi:
  • James Eşek,
  • Adata SU630/SU650,
  • Toshiba OCZ TR200,
  • SanDisk SSD Plus,
  • Intel 660P,
  • WD'nin de SSD'leri çok önerilmiyor.
Adata'da yavaş yazma kronik sorunu var. Almanızı önermem. Ayrıca kimisi ısınma sorunuyla karşılaştığını da söylüyor.

Tavsiyem, Crucial BX500 SSD olacaktır. Bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Toshiba OCZ TR200 serisinde ne gibi problemler var acaba? Alacağım bilgisayarda o sdd varda şimdi sen bunları yazınca merak ettim cevaplarsan sevinirim.

Almamanız gereken SSD'ler listesi:
  • James Eşek,
  • Adata SU630/SU650,
  • Toshiba OCZ TR200,
  • SanDisk SSD Plus,
  • Intel 660P,
  • WD'nin de SSD'leri çok önerilmiyor.
Adata'da yavaş yazma kronik sorunu var. Almanızı önermem. Ayrıca kimisi ısınma sorunuyla karşılaştığını da söylüyor.

Tavsiyem, Crucial BX500 SSD olacaktır. Bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
WD 'nin 120 gblık ssd sini kullanıyorum hiç bir problem yaşatmadı bana m2 ssdyi yine wd black alıcam söylentilere fazla kulak asmaya gerek yok bi ssdden en fazla ne beklenebilir en iyi ssd format 7 saniye de atıyorsa en kötü ssd de 8 saniye de atıyor ssd olsunda marka modelin hiç bir önemi yok, arkadaşımda da 1tb james donkey var 1 yıldır kullanıyor gayet hızlı normal şekilde çalışıyor. Ssd yi %100 depolama alanında kullanmayın en az %20 boş yer kalsın her zaman hiç bir sıkıntı yaşatmaz zaten ömürleri 5 yıl ısınma olayı o kadar sorun değil %50 derece yüksek bi ısı değil max 50 derece oluyor zaten en kötü ssd bile fiyat ve depolama alanı en iyi, en uygun ssd almanı önerrim ssd de markaya takılmaya gerek yok 530 yazma olsa ne olur 550 olsa ne olur

Son düzenleme:
Söylentiler niye önemsiz? Her SSD'nin hızları farklıdır, yazma garantisi farklıdır, çalışma ömrü farklıdır... Nasıl önemi yok ya? Kronik sorunlu bir SSD alıp bin bir çeşit sorunla uğraşmakla en kaliteli SSD'yi alıp hiçbir sorunla uğraşmamak aynı şey mi?

Toshiba OCZ TR200 serisinde ne gibi problemler var acaba? Alacağım bilgisayarda o SSD var da şimdi sen bunları yazınca merak ettim cevaplarsan sevinirim.
OCZ TR200 SSD'lerin sağlıklarının çok kısa bir süre içinde düşmesi gibi bir kronik sorunu var. Sosyal'de ve internet ortamında aratırsanız bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

-Ben bunu almayı.duşünüyorum. Hem DRAM de var. İnternette kronik sorunları olduğuna dair bir konuyla da karşılaşmadım. Bu olmazsa MX500 alacağım lakin o ssd'de stabilite sorunları var.

-Ben bunu almayı.duşünüyorum. Hem DRAM de var. İnternette kronik sorunları olduğuna dair bir konuyla da karşılaşmadım. Bu olmazsa MX500 alacağım lakin o ssd'de stabilite sorunları var.
bilgisi olan varmıdır ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı