SSD önerisi

YapmaARtıkda

Centipat
Depolama yöneticisi.
Desteklenen depolama sürücüsü tipleri HDD, SSD.
Desteklenen depolama sürücüsü arayüzleri M.2, PCI Express 3.0, serial ATA III.
RAID seviyesi 0,1,10.

B450 anakart aldım ve depolama yöneticisi başlığı altındaki özellikleri bunlar.

Bu ise almak istediğim SSD.

Özelliklerinde ise form faktörü diye bir ibare mevcut bu ne demek oluyor SATA girişlerinin değişik incelik ve kalınlıklarımı mevcut bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almamanız gereken SSD'ler listesi:
  • James Eşek,
  • Adata SU630/SU650,
  • Toshiba OCZ TR200,
  • SanDisk SSD Plus,
  • Intel 660P,
  • WD'nin de SSD'leri çok önerilmiyor.
Adata'da yavaş yazma kronik sorunu var. Almanızı önermem. Ayrıca kimisi ısınma sorunuyla karşılaştığını da söylüyor.

Tavsiyem, Crucial BX500 SSD olacaktır. Bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Almamanız gereken SSD'ler listesi:
  • James Eşek,
  • Adata SU630/SU650,
  • Toshiba OCZ TR200,
  • SanDisk SSD Plus,
  • Intel 660P,
  • WD'nin de SSD'leri çok önerilmiyor.
Adata'da yavaş yazma kronik sorunu var. Almanızı önermem. Ayrıca kimisi ısınma sorunuyla karşılaştığını da söylüyor.

Tavsiyem, Crucial BX500 SSD olacaktır. Bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
Bütçe varsa Samsung 860 EVO öneririm. Yoksa Crucial BX500 alın.
Hocam 200 tl civarı olsun açıkçası çok vermek istemiyorum birde 500 GB HDD + 120 GB SSD yapsam daha pahalıyamı patlar bana ?
Samsung 840 pro var 2. el 180 TL istiyor alnırımı sizce 256 GB

BX500 fiyat performans bir ürün içinde Micron'un kendi bellekleri kullanılıyor. Tek sorunu bazı SSD'lerde ısınma sorunu olabiliyor. Öyle bir şey olursa da iade edersiniz.

500GB HDD + 120GB SSD yerine direk 480GB SSD alın.
Fiyat farkı ne olur ki ben sadece 240 GB SSD düşünüyordum da yetmez felan dediler ondan sordum arasındaki fark ne olur
BX500 fiyat performans bir ürün içinde Micron'un kendi bellekleri kullanılıyor. Tek sorunu bazı SSD'lerde ısınma sorunu olabiliyor. Öyle bir şey olursa da iade edersiniz.
BX alabilirim bütçeme uygundur peki 500 + 120 olayına ne dersiniz bana kaça patlar

Bunu alın ve ilk gün test yapın, sıcaklığına bakın eğer yüksek sıcaklıklar görürseniz iade isteyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı