SSD olan bilgisayara HDD eklemek

Em1RST

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar yakın zamanda sistem toplayacağım. Sistemimde 480GB'lık SSD kullanmayı planlıyorum fakat bu uzun vadede bana yetmeyecektir. Yazın HDD alıp bilgisayara eklemeyi düşünüyorum fakat bu işler nasıl oluyor pek bilgim yok. Nasıl montajlarım ve taktıktan sonra bir şey yapmam gerekir mi açıklayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi satın aldınız ve SSD montajını nasıl yaptıysanız, aynısını HDD içinde yapacaksınız, bu kadar basit. HDD'ler için yapılması gerekenler aslında fiziksel, yani vidalarını sağlam sıkmak ve sallamamak en önemlisidir.

Montaj oldukça basittir, anakart kutusunda çıkan SATA kablolarından yaralanacağınız için sakın atmayın. Sıfır olacağı için Disk Yönetimi üzerinden Yeni Birim oluşturacaksınız.

Sistemi satın aldınız ve SSD montajını nasıl yaptıysanız, aynısını HDD içinde yapacaksınız, bu kadar basit. HDD'ler için yapılması gerekenler aslında fiziksel, yani vidalarını sağlam sıkmak ve sallamamak en önemlisidir.

Montaj oldukça basittir, anakart kutusunda çıkan SATA kablolarından yaralanacağınız için sakın atmayın. Sıfır olacağı için Disk Yönetimi üzerinden Yeni Birim oluşturacaksınız.
Montajı ben yapmayacağım hazır sistem alacağım yine yanında kablolar gelir mi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı