SSD olan laptopa HDD almak yavaşlatır mı?

Harun-Sama

Hectopat
Selam başlıkta da gördüğünüz gibi SSD olan laptopuma artı olarak HDD takacağım, aklıma takılan şey şu Windows'u SSD'ye bütün oyunları da HDD'ye atsam oyunlar SSD'deki gibi mi açılır yoksa HDD'de olduğu için yavaş mı açılır? Bunu bir arkadaşıma sorduğumda SSD'n ne kadar boşsa oyunlarda o kadar hızlı açılır dedi ben yine de bir sorma gereksinimi duydum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam başlıkta da gördüğünüz gibi SSD olan laptopuma artı olarak HDD takacağım, aklıma takılan şey şu Windows'u SSD'ye bütün oyunları da HDD'ye atsam oyunlar SSD'deki gibi mi açılır yoksa HDD'de olduğu için yavaş mı açılır? Bunu bir arkadaşıma sorduğumda SSD'n ne kadar boşsa oyunlarda o kadar hızlı açılır dedi ben yine de bir sorma gereksinimi duydum şimdiden teşekkürler.
aslında çoğu kişi oyunları hdd'ye atıyor iyi bi hdd alırsan normal hızda açılır

Diski fazla kullanan oyunlarda ve oyunların hızlı açılmasında etkisi olur diye düşünüyorum.

Size oynadığım oyunları yazsam sizde en uygun olacak şekilde onları hangi diske atacağımı söyleyebilir misiniz?
GTA 5
Fortnite
PUBG
Rainbow Six Siege
Paladins
Apex Legends
Minecraft
Don't Starve Together
Among Us
Fall Guys
ETS 2
The Forest
ROCKET LEAUGE
CS:GO
LoL
Valorant
Forza Horizon 4

Size oynadığım oyunları yazsam sizde en uygun olacak şekilde onları hangi diske atacağımı söyleyebilir misiniz?
GTA 5
Fortnite
PUBG
Rainbow Six Siege
Paladins
Apex Legends
Minecraft
Don't Starve Together
Among Us
Fall Guys
ETS 2
The Forest
ROCKET LEAUGE
CS:GO
LoL
Valorant
Forza Horizon 4

En kolay şekilde şöyle yapmanızı öneririm, boyutu fazla olan oyunları HDD'ye; az olan oyunları SSD'ye veya en çok oynadığınız oyunları da SSD'ye atabilirsiniz. Ben de bilmiyorum çünkü hangi oyunun en fazla disk kullandığını.:)

GTA 5
Fortnite
PUBG
Rainbow Six Siege
Paladins
Apex Legends
Minecraft
Don't Starve Together
Among Us
Fall Guys
ETS 2
The Forest