SSD olan sistemin açılış süresi

ALLAHIM SSD VAR AMA DURUM BU KAFAYI YİYİCEM. Asus'a ve sms infocomm a yazdığım maili buraya aynen atıyorum.

Merhabalar,

Asus FX553VE cihaz aldım, bundan önceki cihazım da X550VX di. Önceki cihazım servise gitmeden önce geç açılıyordu, sonra siz format atınca baya hızlandı açılış saniyesi oldukça düştü. Son bios zamanı 3.2 saniye falan oldu. Ama bu cihazımda da öncekinde de aynı SSD ye siz format atınca erken açılırken ben atınca son bios zamanı 13.2 saniye falan oluyor en iyi ihtimalle.

-SSD firmware güncel, disk test programlarında hata çıkmıyor, okuma yazma hızları oldukça normal.
-Başlangıç uygulamalarından hiçbiri aktif değil.
-Bios AHCI modunda.
-UEFİ kurulum yapıyorum.
-Son sürüm Windows10 yüklüyorum.
-Bütün sürücüler güncel, windows güncellemeleri tam, hem siteden yükledim driverları hem de driver booster 5 ile tarattım.
-Bios güncel 304 sürümünde.
-Hem CD ile hem de USB bellek ile denedim ama sorun aynen devam ediyor.

Bunlara rağmen sizin kurduğunuz nasıl hızlı açılırken benimki yavaş açılıyor aklım almıyor. İster özel numaradan ister mail yoluyla falan konusunda uzman birisi benimle iletişime geçerse sevinirim.

Gerekli fotoğrafı ekte sunuyorum.

Saygılarımla, iyi çalışmalar...

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    67,3 KB · Görüntüleme: 45
ALLAHIM SSD VAR AMA DURUM BU KAFAYI YİYİCEM. Asus'a ve sms infocomm a yazdığım maili buraya aynen atıyorum.

Merhabalar,

Asus FX553VE cihaz aldım, bundan önceki cihazım da X550VX di. Önceki cihazım servise gitmeden önce geç açılıyordu, sonra siz format atınca baya hızlandı açılış saniyesi oldukça düştü. Son bios zamanı 3.2 saniye falan oldu. Ama bu cihazımda da öncekinde de aynı SSD ye siz format atınca erken açılırken ben atınca son bios zamanı 13.2 saniye falan oluyor en iyi ihtimalle.

-SSD firmware güncel, disk test programlarında hata çıkmıyor, okuma yazma hızları oldukça normal.
-Başlangıç uygulamalarından hiçbiri aktif değil.
-Bios AHCI modunda.
-UEFİ kurulum yapıyorum.
-Son sürüm Windows10 yüklüyorum.
-Bütün sürücüler güncel, windows güncellemeleri tam, hem siteden yükledim driverları hem de driver booster 5 ile tarattım.
-Bios güncel 304 sürümünde.
-Hem CD ile hem de USB bellek ile denedim ama sorun aynen devam ediyor.

Bunlara rağmen sizin kurduğunuz nasıl hızlı açılırken benimki yavaş açılıyor aklım almıyor. İster özel numaradan ister mail yoluyla falan konusunda uzman birisi benimle iletişime geçerse sevinirim.

Gerekli fotoğrafı ekte sunuyorum.

Saygılarımla, iyi çalışmalar...
Probleminiz için ayrı bir konu açmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı