SSD olan sistemin açılış süresi

Benim cihaz aniden kapanıp, açıldığında en az 3 dakikada kendine geliyor. Düzgün şekilde kapatılıp, açıldığında ise 11-12 saniyede masaüstü karşımda :D.
PC'nin aniden kapanması (elektrik kesilmesi vb.) özellikle HDD'de yavaş açılmaya neden oluyor (hata ayıklama vs. olayı sanırım). Ancak, en az 3 dakikada açılması da bence çok fazla.

PC'nin aniden kapanması (elektrik kesilmesi vb.) özellikle HDD'de yavaş açılmaya neden oluyor (hata ayıklama vs. olayı sanırım). Ancak en az 3 dakika da bence çok fazla.
HDD'yi okuyan şey aynı yerinde kaldığı için öyle oluyordu sanırım.
3 dakika olmasının sebebi belki bad sector, belki de kalitesiz ürün...

Benim bilgisayarımın power düğmesine elimi yaklaştırdığım an, daha düğmeye basmadan hemencecik masaüstü ekranı geliyor...

Hatta ve hatta, aklımdan bazen "acaba bilgisayarı açsam mı" diye düşündüğüm an bile; bilgisayar hemen açılıyor...

Son düzenleme:
@topraktan, vaktiniz varken, mesajınızdaki bazı kelimeleri düzeltin bence! Sanırım bahsedilen hızda yanlış anlatım var... Mesele bir arkadaş, Windows logosu göründükten sonra demeye çalışmış.:)

@topraktan, vaktiniz varken, mesajınızdaki bazı kelimeleri düzeltin bence! Sanırım bahsedilen hızda yanlış anlatım var... Mesele bir arkadaş, Windows logosu göründükten sonra demeye çalışmış.:)
Canım kardeşim, seni seviyorum ben ya.
Benim altadığım yerler olursa haber ver bana...
E yaşlandık tabii, sizin gibi genç değiliz...Bazı yerleri de atlayabiliyoruz bazen...

Ula hüsso, er36po abine bi çay salla...:)

Uygun fiyatlı pc toplama rehberi bölüm 2 izleyin bakalım. Madem bilgin yok ne konusuyorsun videosuda var. Teknoloji devri neler oluyor bu olmasın ? Aklın bunumu almıyor ? normal pc açılıs suresi ssd'siz ne kadar ki ssd +uefi kurulum+windows 8.1 bu hıza ulaşamasın

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı