SSD onerisi

• Konuyu başlatan Yaqiz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 810
Bütçe
1500
Bu arada neden daha mantikli aydinlatabilir misin? Zaten aldim bile coktan 980 Pro'yu.

NAND, kontrolcü, PCB, IOPS olarak daha iyi.
Gözle görülür olarak daha iyi bir model.
P5 970 EVO'dan iyi 970 EVO Plus'dan kötü.

980 Pro > 970 Pro > 970 EVO Plus > P5 > 970 EVO > 980 (düz).

Cok tesekkurler. Sonunda kasmalara ve donmalara son dedim. Bilgisayarimi 2 sene sonra degistirecegim. Hala bu aldigim SSD hayatta kalirsa uzun seneler kullanmayi dusunuyorum.
NAND, kontrolcü, PCB, IOPS olarak daha iyi.
Gözle görülür olarak daha iyi bir model.
P5 970 EVO'dan iyi 970 EVO Plus'dan kötü.

980 Pro > 970 Pro > 970 EVO Plus > P5 > 970 EVO > 980 (düz).
Cok guzel hazirlamissiniz. Siz P5 alin demistiniz ancak depolama sorunum olmadigindan 980 Pro tercih ettim diger arkadasin da dedigi gibi. Tam performansi kullanamasam bile yeterli duzeyde kullanabilirim degil mi?

Bu arada neden daha mantikli aydinlatabilir misin? Zaten aldim bile coktan 980 Pro'yu.

Cok daha iyi bir SSD.
Degerleri cok daha iyi. IOPS, kontrolcu gibi gibi.
P5, 970 EVO Plus ile karsilastirilan bir model. 970 EVO Plus biraz daha iyi.
980 Pro ise onlardan daha ust duzey.
Bildigim kadariyla 980 Pro biraz daha dayanikli (omur olarak) diger modellerden.

+Anakartinin M.2 sogutucusu var mi bilmiyorum. Yoksa P5 sıkıntı cikarabilirdi. Biraz isinan bir model.
+Ileride belki de PCI-e 4.0 anakart alirsin. O yuzden yine 980 pro daha mantikli.

Cok daha iyi bir SSD.
Degerleri cok daha iyi. IOPS, kontrolcu gibi gibi.
P5, 970 EVO Plus ile karsilastirilan bir model. 970 EVO Plus biraz daha iyi.
980 Pro ise onlardan daha ust duzey.
Bildigim kadariyla 980 Pro biraz daha dayanikli (omur olarak) diger modellerden.

+Anakartinin M.2 sogutucusu var mi bilmiyorum. Yoksa P5 sıkıntı cikarabilirdi. Biraz isinan bir model.
+Ileride belki de PCI-e 4.0 anakart alirsin.
2 sene sonra komple PC'yi yenileyeccegim ancak o zaman SSD eskimis olacak herhalde.

Geri
Yukarı