SSD + RAM performans arttırır mı?

readers

Kilopat
Daha fazla  
i7-4500U 1.80GHz 2.40.
8 GB RAM.
GeForce 840M ekran kartı.

Bu özellikte ki laptopa SSD + RAM takviyesi yapmak performans arttırır mı, oyunlarda (Squad, R6) FPS değeri ya da bağlanma hızlarında değişiklik olur mu? Ona göre SSD+RAM almayı planlıyorum arkadaşlar...

iyi forumlar.

Bir 8 GB daha RAM eklerseniz performans artışı olur sistem rahatlar. SSD performans artışı yapmaz oyunun daha hızlı açılmasını ve sistemin daha hızlı olmasını sağlar.

i7-4500U 1.80GHz 2.40.
8 GB RAM.
GeForce 840M ekran kartı.

Bu özellikte ki laptopa SSD + RAM takviyesi yapmak performans arttırır mı, oyunlarda (Squad, R6) FPS değeri ya da bağlanma hızlarında değişiklik olur mu? Ona göre SSD+RAM almayı planlıyorum arkadaşlar...

iyi forumlar.

SSD takarsanız farkı hissedersiniz ama RAM takarsanız çok bir şey fark etmezsiniz.

SSD almak şimdi olmasa bile ileride işine yarayabilir. RAM konusunda ise pek bir bilgim yok ama muhtemelen performansı arttırır. Çünkü YoutTube'dan testlere baktığında 8, 16 ve 32 GB RAM arasında genellikle fark oluyor.

RAM'in 3000 veya 3200 MHz olursa güzel olur CL'sine de dikkat etmek lazım. Bir de oyun düşkünüysen 16 GB RAM takabilirsin zira PUBG gibi bir ton oyun 8 GB'ın üstünde RAM yiyor.

SSD günlük kulanımda çok büyük fark yaratıyor, ben HDD ile Windows tuşuna basınca bile deli oluyorum resmen. Oyunlarda FPS'ye bir etki edeceğini sanmıyorum, sadece yükleme ekranlarında daha az beklemiş olacaksınız. RAM ise elbette performansı arttıracaktır ancak sorunu kökten çözeceğinden emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı