SSD RAM ve sıvı soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan lhc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 150
Şöyle diyeyim sistemim hazır aldım elimde. RAM konusunda 8x4 daha iyi olur ve SSD'den kısıp sıvı soğutucu al dediniz ya sıvı soğutucu ve RAM öneriniz var mıdır acaba?

Hayır kasa ve PSU'ya da sadece PSU almanızı önerdim anakartiniz nedir bir de sistemi kendiniz mi topladıniz daha önceden mi vardı kasa.

Hayır kasa ve PSU'ya da sadece PSU almanızı önerdim anakartiniz nedir bir de sistemi kendiniz mi topladıniz daha önceden mi vardı kasa.
Kasa daha önceden vardı fakat içindeki ekipmanlar kötüydü bende daha yeni ekipmanlar topladım.
Anakart: MSI PRO B650M-P 6000(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP VGA mATX Anakart
kötü anlatım içinde özür dilerim.

Kasa daha önceden vardı fakat içindeki ekipmanlar kötüydü bende daha yeni ekipmanlar topladım.
Anakart: MSI PRO B650M-P 6000(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP VGA mATX Anakart
kötü anlatım içinde özür dilerim.
Yok sorun değil bence kasa kalsın sadece psusunu degistirseniz yeter bı konu daha açın psu onersinler psu konusunda bilgim yok şimdilik idarelik 512 SSD alın öbür SSD yerine sağlam bir SSD alırsınız.
Kasanız hakkında bilgi bulamadim kaç mm destekliyor bilmediğim için 240 öneriyorum hava soğutmada alabilirsiniz benzer performans verir ama onun içinde kasa hakkında bilgi bulmamiz gerek.

Yok sorun değil bence kasa kalsın sadece psusunu degistirseniz yeter bir konu daha açın PSU onersinler PSU konusunda bilgim yok şimdilik idarelik 512 SSD alın öbür SSD yerine sağlam bir SSD alırsınız.
Kasanız hakkında bilgi bulamadim kaç mm destekliyor bilmediğim için 240 öneriyorum hava soğutmada alabilirsiniz benzer performans verir ama onun içinde kasa hakkında bilgi bulmamiz gerek.

Anladım emekleriniz için teşekkür ederim hocam. Bir şey daha soracağım 8x4 olup RAM kanallarının hepsinin dolu olması daha iyi dediniz bunun sebebi nedir? Önerdiğiniz RAM var ise belirtebilir misiniz? Elinizi uzattınız kolunuzu kaptım gibi oldu biraz ama.

Anladım emekleriniz için teşekkür ederim hocam. Bir şey daha soracağım 8x4 olup RAM kanallarının hepsinin dolu olması daha iyi dediniz bunun sebebi nedir? Önerdiğiniz RAM var ise belirtebilir misiniz? Elinizi uzattınız kolunuzu kaptım gibi oldu biraz ama.

2 RAM alıp kullanabilirsiniz bir değişiklik olmaz anakartiniz iyi olmasa benim dediğim olurdu ama yeni sistemlerde o yok RAM konusu içinde yeni konu açabilirsiniz Lexar RAM'ler bilinmez ama iyidir denemiştim AMD EXPO destekli.

Katılıyorum kasa ve PSU konusuna ama 7600X soğutucusuz çok ısınır SSD'den şimdilik kısıp daha sonra SSD'yi kaliteli bir şey alabilirsin bence.

Daha sonra ram almiyacaksaniz 8x4 yapın ram kanallarının hepsi dolu olması daha iyi olur.
Öyle bir şey yok 2x16 alsın.

Geri
Yukarı