SSD sağlığının %19 olması performansı etkiler mi?

Yalnız o CPU kullanımının GPU kullanımın üstüne geçmesinin sebebi SSD değil. 1080 Ti ile 4790K'nın performansları paralel değil, arada darboğaza illaki giriyordur, o zaman da işte takılmalar yaşayabilirsin.

Yalnız o CPU kullanımının GPU kullanımın üstüne geçmesinin sebebi SSD değil. 1080 Ti ile 4790K'nın performansları paralel değil, arada darboğaza illaki giriyordur, o zaman da işte takılmalar yaşayabilirsin.
Bunun içinde yinede ayrı bir konu açmayı dusunuyorum ssd geldıkten sonra degıstırecegım format atıp tekrar açacagım reis konuyu. Darbogaz yapma ıhtımalı var ama eskiden yine bu kadar değildi akıcı oynuyodum rahatlıkla. Knıght ve chrome acıkken bıle bazen yavaşlıyo gibi his veriyor .
Bu arada bi araştırma yaptım z97 gamıng 7 m.2 PCLe modul 10gb/s hız varmış.
3x PCle 3.0 16x slot için adaptör önerisi olan varmı. samsung evo 970 pro 1 tb için.
Biraz araştırma sonrası pcle slotuna uygun Alfais 4446 Pci-e Express 3.0 X4 To Nvme M.2 M Key Ngff Ssd Çevirici Dönüştürücü Kart Adaptör : Amazon.com.tr: Bilgisayar . Bu adaptörü aldım. 3X pcle 3.0 16x var. Birine takıp full performans alacağım inş.

Son düzenleme:
Sistemine kesinlikle M.2 SSD eklemelisin, ve dediğin gibi SSD iyi durumda değil gibi duruyor. Onun haricinde işlemci zaten sınırda 1080ti beslemek için, o yüzden normal olduğunu düşünüyorum dediğin yüzde olaylarının. Oyun oynarken %60larda gezinmesini bekleme.
Neden m2? M2 sata takınca mesela ne olacak, hadi onu geçtim m2 nvme taktı 3000/3000 ile 500/500 arasında fps farkı mı olacak sanıyorsun?

Neden M.2? M.2 SATA takınca mesela ne olacak, hadi onu geçtim M.2 NVMe taktı 3000/3000 ile 500/500 arasında FPS farkı mı olacak sanıyorsun?

Okuma yazma hızının FPS'e tabii ki katkısı olamaz. Bence arkadaş sadece öneride bulunmuş, fazla şey yapmamak lazım 😀

Neden m2? M2 sata takınca mesela ne olacak, hadi onu geçtim m2 nvme taktı 3000/3000 ile 500/500 arasında fps farkı mı olacak sanıyorsun?
Donanımları gayet yeterli, fakat SATA SSD bu donanımların yapabileceklerini törpülüyor. Veri aktarım hızı artacak, erişim süresi kısalacak. Yaptığı tüm işlemleri daha kısa sürede tamamlayacak, performansa katkı sağlayacak. Fps'e etki etmeyen her şey gereksizmiş gibi konuşuyorsun, git o zaman konsol al. Şu davranış biçimini de değiştir.
Ek olarak Fps'e katkı sağlamasa bile, açılış süresini; harita yüklenme sürelerini, bir çok şeyi kısaltacak. Tabi yine bütçe el vermiyorsa iyi bir SATA SSD de alabilir. M.2 SSD'ler süs olarak üretilmedi. Ve SATA M.2 SSD almasını tavsiye etmedim, NVMe M.2 SSD almasını tavsiye ettim. Söylediklerinin hiçbir yeri tutarlı değil, davranış biçiminden bahsetmeye gerek yok zaten.

Bazı oyunlarda ve genel olarak çalışırken yaşanan performans skntısının sebebi 1080 p de olmasıymış. 2K çektim bütün sorun düzeldi. Gpu cpudan yüksek çalışıyo ve herşey dengelendi. Bu sayede yeni bir m2 ssd almış oldum ama ucuz aldım iyi oldu gibi :D En azından bu krizde işlemci anakart ram 3 lüsünü değiştirmek zorunda kalmadan atlatabildim. Tüm güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Eğer benim gibi bir sorun yaşayan arkadaşlar olduysada onlarda sorunu çözeceklerdir.

Tartışmaya gerek yok şu bir gerçek ki M.2 NVMe ile SATA SSD arasında en ağır oyunda bile 3-4FPS'ten fazla fark oluşturmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı