SSD Sata 3 Yerine Sata 2 Kullanıyor

SSD'nin arızalı olacağını sanmıyorum çünkü farklı bir cihazda normal çalışıyor. Sanırım driver ile ilgili bir sorunum var. Driver booster vb. programlardan yardım aldım çok çabaladım ama işin içinden çıkamadım :)

SSD'nin arızalı olacağını sanmıyorum çünkü farklı bir cihazda normal çalışıyor. Sanırım driver ile ilgili bir sorunum var. Driver booster vb. programlardan yardım aldım çok çabaladım ama işin içinden çıkamadım :)
Resimleri inceleyince şimdi farkettim SSD diskin sata 3 gb/s hızda çalışıyor yani sata II portunda resmen. Demek ki sata kontrolcün sata II destekliyor enterasan bir durum. Bana kuzey ve güney köprüsü detaylarını AIDA64 Extreme yazılımından atar mısın ?

Tabii.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    25 KB · Görüntüleme: 148
  • 2.png
    2.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 155
  • 11.png
    11.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 136
Ortada çok enterasan bir durum var.

Mobile Intel® HM75 Express Chipset Ürün Teknik Özellikleri

Anakartının çipseti maximum 2 tane sata III portu destekliyor ama sen sata III portuna bir SSD taktığın zaman Sandisk yardımcı yazılımı sata II portuna taktın diyor ve okuma yazma hızları sata II hızında. Acaba anakartta ayrıca bir sata kontrolcüsü mü var bu pek mümkün değil ama ?Tavsiyem Windows 10 x64 kur ve sürücüleri Samsung SW Update ile güncelle.

Ortada çok enterasan bir durum var.

Mobile Intel® HM75 Express Chipset Ürün Teknik Özellikleri

Anakartının çipseti maximum 2 tane sata III portu destekliyor ama sen sata III portuna bir SSD taktığın zaman Sandisk yardımcı yazılımı sata II portuna taktın diyor ve okuma yazma hızları sata II hızında. Acaba anakartta ayrıca bir sata kontrolcüsü mü var bu pek mümkün değil ama ?Tavsiyem Windows 10 x64 kur ve sürücüleri Samsung SW Update ile güncelle.

Sistemim Windows 10 x64. Ve SW Update ile güncelledim yine aynı yine aynı :)

Gördüğüm kadarıyla başka bir port mevcut değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam diğer port Dvd'nin takılı olduğu port. Dvdyi çıkarıp "Dvd to Sata" kutuları var onlardan alırsanız ancak diğer portta deneme yapabilirsiniz. Başka türlü olur mu bilemiyorum.

mTalk'tan gönderildi

Hocam diğer port Dvd'nin takılı olduğu port. Dvdyi çıkarıp "Dvd to Sata" kutuları var onlardan alırsanız ancak diğer portta deneme yapabilirsiniz. Başka türlü olur mu bilemiyorum.

mTalk'tan gönderildi

Anakart üzerindeki port girişleri birebir aynı. Olacağını bilsem alırım ama aynı girişleri var.

Anakart üzerindeki port girişleri birebir aynı. Olacağını bilsem alırım ama aynı girişleri var.
Halledebildin mi kardeşim sıkıntını. aynı durum bende de var ne yaptıysam bir türlü olmuyor sata 2 olarak görüyor. chipset hm75
İşlemci i3-3110m. Chipset İntel HM75.
Kardeşim sorunu çözebildin mi? aynı şey bende de var kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı