SSD Sonrası "Reboot and select proper boot device" Hatası

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
1TB WD HDD kullanıyordum, bugün Samsung 860 EVO 250GB SSD satın aldım. SSD'yi taktığımda ve bilgisayarı başlattığımda "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key " diye bir yazı çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
USB belleğe Windows 10 ISO dosyası indirip, sadece SSD takılıyken kurulum yapsam olur mu?
Olur.
HDD takılıyken SSD'yi taktığımda bilgisayar SSD'yi görmüyor. Bu konuda anlatılanları yapmam için sistemin ikisini de görmesi gerekmiyor mu?
Diskte henüz dosya sistemi olmadığından yerel diskler arasında görünmeyebilir. Disk Yönetiminde görünüyorsa sorun yoktur, Windows kurabilirsiniz.
Sistemi sabit diskten boot edin ve SSD'ye Windows'u aktarmak istiyorsanız rehberi takip edin:

Disk Klonlama ile Windows'u SSD'ye Taşıma - Technopat
HDD takılıyken SSD'yi taktığımda bilgisayar SSD'yi görmüyor. Bu konuda anlatılanları yapmam için sistemin ikisini de görmesi gerekmiyor mu?
USB belleğe Windows 10 ISO dosyası indirip, sadece SSD takılıyken kurulum yapsam olur mu? Bilgisayarda önemli bir şey yok şuan kaybediceğim.

Son düzenleme:
USB belleğe Windows 10 ISO dosyası indirip, sadece SSD takılıyken kurulum yapsam olur mu?
Olur.
Diskte henüz dosya sistemi olmadığından yerel diskler arasında görünmeyebilir. Disk Yönetiminde görünüyorsa sorun yoktur, Windows kurabilirsiniz.

Çözüm
HDD'de 126 GB dolu olmasına rağmen klonlarken böyle bir hata alıyorum.
Sağ üstteki NTFS Primary'nin tikini kaldırdım oldu.
Olur.
Sanırım oldu. Çok teşekkür ederim.
Screenshot_12.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı