Çözüldü SSD taktıktan sonra sistem siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

2 WOOP

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün eskiden HDD kullandığım sistemime SSD aldım ve takıp Windows 10 kurulumunu sifirdan yaptim.
Kurulumunu yaparken HDD'yi söktüm. Kurulumdan sonra HDD'yi tekrar taktım ve bilgisayar siyah ekranda kaldi acilmadi. ben de HDD'yi tekrar söküp açtım fakat yine siyah ekranda kalıyor, BIOS vs giremiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Sistemim:
RX 580 4 GB
i3-9100F
Prime H310M-KR-2.0
SanDisk SSD 240GB

Çözüm
Belli bir ihtimal diyecem denersen, ram ekran kartını, söküp geri tak, birde anakartın elektrik bağlantılarını, işlem yaparken elektrik takılı olmasın, monitörde, topraklama zayıfsa monitördenden kısa devre yapmasın ekran kartına
Yardımların için teşekkür ederim, RAM'i çıkartıp taktım sonra SSD'yi SATA 1'e geçirdim düzeldi.
Sata kablolarını doğru taktın demi L şekline girişleri, birde yazmışsın kurulum esnasın da çıkarım diye, bilgisayarı kapattın da çıkarın demi, elektriği kestin de

Sata kablolarını doğru taktın demi L şekline girişleri, birde yazmışsın kurulum esnasın da çıkarım diye, bilgisayarı kapattın da çıkarın demi, elektriği kestin de
Evet elektriği kesip çıkardım.

Sata kablolarını doğru takmasam dün açılmazdı, zaten sadece anakartla olan bağlantısını kesip kurulumdan sonra geri taktım.

Evet elektriği kesip çıkardım.

Sata kablolarını doğru takmasam dün açılmazdı, zaten sadece anakartla olan bağlantısını kesip kurulumdan sonra geri taktım.
Belli bir ihtimal diyecem denersen, ram ekran kartını, söküp geri tak, birde anakartın elektrik bağlantılarını, işlem yaparken elektrik takılı olmasın, monitörde, topraklama zayıfsa monitördenden kısa devre yapmasın ekran kartına

Yardımların için teşekkür ederim, RAM'i çıkartıp taktım sonra SSD'yi SATA 1'e geçirdim düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı