SSD takviyesinden sonra CPU %100 çalışıyor

Arda Tonka

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
256 gb Kingston + Kioxia 960 gb
Ekran kartı
Yok
Anakart
Bilmiyom
İşlemci
İntel Core İ7 vPro 7th Gen
Bilgisayarımda yeterli depolama olmadığı için ekstra disk almıştım (Kioxia 960GB). İlk gün sorun yoktu ama 2. günden itibaren CPU'nun performansı çok düştü, %100 kullanmaya başladı, eskiden rahatça açtığı uygulamaları/programları açamıyor veya CPU'nun performansı yetersiz bildirimi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda yeterli depolama olmadığı için ekstra disk almıştım (Kioxia 960GB). İlk gün sorun yoktu ama 2. günden itibaren CPU'nun performansı çok düştü, %100 kullanmaya başladı, eskiden rahatça açtığı uygulamaları/programları açamıyor veya CPU'nun performansı yetersiz bildirimi geliyor. Ne yapmamı önerirsiniz?
Ben olsam yeni diske windows kurardım. 256 olanı depo yapardım. 256 hep dolacak çünkü.

Sistemi yeni aldığınız SSD ye kurmaz iseniz ve ilerde kurmaya karar verirseniz 960 GB ssd deki verileri yedekleyecek bir yer bulmazsınız. Yedekleyecek bir yer bulsanız bile zaman, emek vs.
Dolayısı ile yukarıdaki arkadaşla aynı fikirdeyim. Gecikmeden yeni SSD henüz boşken temiz bir kurulum yapın. Windows lisansla ilgili bir mecburiyetiniz yok ise ister w10 ister w11 pro değil home versiyonunu kurmanızı öneririm. Hem performans açısından daha iyidir hem de daha stabildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı