SSD tavsiyesi

Zgrrs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bu 3 ürün arasında hangi ürün, hangi sebeplerle ön plana çıkıyor, dün bir başlık altında da sordum ama hem konu kirlenecek hem de arada kaynayacak sebebi ile başlık açmaya karar verdim, ileride okuyanlarada faydası olur.
Spectrix için ışıklandırma sebebi ile ısınma yaşanabileceği gibi düşünceler var nette, kullanan deneyimleyen var mı ayrıca ekran kartının altında kalıp gözükmeyecek bir donanım için çok mu gerekli RGB?
Hangisinin kullanım ömrü daha fazladır gibi detaylar da biliyorsanız tabii ki başlığı okuyacaklar içinde faydalı olur.
CORSAIR 240GB Force MP510 NVMe
XPG 256GB Spectrix S40G NVMe
Adata XPG Pro ASX8200PNP-256GT

En yüksek okuma yazma hızına sahip 2. attığınız XPG Spectrix. Attığınız bütün markalar - bir Samsung SSD kadar olmasa da- kaliteli bence. Işıklandırma dolayısıyla çok fazla ısınma yaşanmaz bu arada hatta hiç yaşanmaz bile denebilir.

Bu 3 ürün arasında hangi ürün, hangi sebeplerle ön plana çıkıyor, dün bir başlık altında da sordum ama hem konu kirlenecek hem de arada kaynayacak sebebi ile başlık açmaya karar verdim, ileride okuyanlarada faydası olur.
Spectrix için ışıklandırma sebebi ile ısınma yaşanabileceği gibi düşünceler var nette, kullanan deneyimleyen var mı ayrıca ekran kartının altında kalıp gözükmeyecek bir donanım için çok mu gerekli RGB?
Hangisinin kullanım ömrü daha fazladır gibi detaylar da biliyorsanız tabii ki başlığı okuyacaklar içinde faydalı olur.
CORSAIR 240GB Force MP510 NVMe
XPG 256GB Spectrix S40G NVMe
Adata XPG Pro ASX8200PNP-256GT
Corsair tercih edersen memnun kalırsın.

SX8200 512GB olanı kullanıyorum, memnunum. Aldığım hızlar Crystal Dismark'ta 3400/2100 gibi bir değer. Kategorisinde en F/P ürünlerden biri.

Fikir vermesi açısından:
Gerekli sürücüleri, kullandığım programları ve Windows 10 Pro kurulumunu yaptım ve hız testinden aldığım sonuç bu şekilde:
Eki Görüntüle 471688

CrystalDiskMark programı ile test ettiğimde; vaat edilen sıralı okuma hızının ortalama 150 MB/s kadar altında, vaat edilen sıralı yazma hızının 500 MB/s kadar üzerinde sonuç aldım.

Şu an gayet memnunum. Windows açılış süresi 5 saniye kadar azaldı. Programlar da belirgin bir şekilde daha hızlı açılıyor.

240 GB'lık modelinde sıralı yazma hızı 1050 MB/s.

Benim anakart yapısı sebebi ile M2 slotu ekran kartının altında kalıyor fakat bir ara anakart değişikliğine gideceğimden olmuşken ışıklı mışıklı olsun diyordum ama klavuz da çok iç açıcı değil. Aslında 2. işletim sistemi mi kuracağım 120 GB lık bir SDD bile işimi görecek fakat almışken asıl işletim sistemi mi alacağıma kurar şu an kullandığım 850 EVO ya da 2. işletim sistemini kurarım düşüncesi ile bütçe artırıp bu seçenekler arasında kaldım. Bu ürün sanıyorum benim seçeneklerden çıkacak gibi görünüyor. İncelemeler çok gerçeği yansıtmadığından kesin karar vermiyorum kullanıcı deneyimi daha önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı