SSD termal ped SSD'ye tam oturmadı

Hasan Erikli

Hectopat
Yer
İzmir Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
INTEL i3-12100F 4.3GHz 4/8 Çekirdek İşlemci

ASUS PRIME H610M-E DDR4 Anakart

PALIT RTX 3060 Dual 12GB Ekran kartı

Adata XPG Gammix D30 16 GB (2x8) 3200 MHz

SHARKOON SHP650V2 650W 80+ EU Güç kaynağı

ADATA LEGEND 710 512GB M.2 2400-1000MB/s SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba 1 buçuk aylık sistemime SSD termall pedini takmaya karar verdim ekran kartı ve işlemci fani arasında kalıyordu SSD termal ped üstüne tam olarak oturmadı gibi geri sökmeye çalıştım sökemedim ugraşmadım çünkü üstünde pin gibi şeyler vardı küçük küçük bir sorun problem olur mu acaba sökmek istersem veya bu şekilde takılı kalsa.

Merhaba 1 buçuk aylık sistemime SSD termall pedini takmaya karar verdim ekran kartı ve işlemci fani arasında kalıyordu SSD termal ped üstüne tam olarak oturmadı gibi geri sökmeye çalıştım sökemedim ugraşmadım çünkü üstünde pin gibi şeyler vardı küçük küçük bir sorun problem olur mu acaba sökmek istersem veya bu şekilde takılı kalsa.

Anakart: ASUS Prime H610-M e D4.

Takılı kalması sıkıntı yapmaz. Üzerinde soğutucu plaka var mı?

Tamamdır hocam. Bu şekilde de kullanabilirsiniz. Sıcaklık değerleri nasıl?

Fotoğraf atman lazım ki bir şey diyebilelim. Tam anlamadım ne yapmaya çalıştığını ve sonradan ne olduğunu.

Söyle anlatayım PC hazir sistem ve yaninda gelen kutudan metal plakaya yapıştırılmış yapışkanlı bir plaka geldi ben ne olduğunu anlamadım forumda gezerken SSD soğutucusu olduğunu gördüm evde takmayi denedim ekran kartı ve işlemci fani arasında kaldığı için tam olarak ustune oturmadı ust tarafinda biraz boşluk kaldı eve gidince fotoğraf atabilirim.

Tamamdır hocam. Bu şekilde de kullanabilirsiniz. Sıcaklık değerleri nasıl?

Hiç ölçmedim ölçebileceğim uygulama var mı?

Linkteki uygulama da olur.

Söyle anlatayım PC hazir sistem ve yaninda gelen kutudan metal plakaya yapıştırılmış yapışkanlı bir plaka geldi ben ne olduğunu anlamadım forumda gezerken SSD soğutucusu olduğunu gördüm evde takmayi denedim ekran kartı ve işlemci fani arasında kaldığı için tam olarak ustune oturmadı ust tarafinda biraz boşluk kaldı eve gidince fotoğraf atabilirim.

Hiç ölçmedim ölçebileceğim uygulama var mı?
Yani soğutucusuz da kullanılır. Size takılı gelmeliydi zaten, bu yüzden sevmiyorum hazır kasaları. Sıkıntı olmaz, devam.

Linkteki uygulama da olur.

Eve gidiyorum deneyip buraya atacağım hocam teşekkür ederim yardım için korkmuştum bayağı bir sorun olacak diye 1 aydır üstünde soğutucu plakasız kullanıyordum sorun olmuyordu daha da sorun olmaz sanırım.

Yani soğutucusuz da kullanılır. Size takılı gelmeliydi zaten, bu yüzden sevmiyorum hazır kasaları. Sıkıntı olmaz, devam.

Ben de anlamadım neden takılı gelmedi ekran kartını monte etmeden yapıştırmam lazımdı aslında ikisi arasında kalıyor SSD.

@Hasan Erikli korkmaya gerek yok hocam. Sisteminiz hayırlı olsun.

Geri
Yukarı