SSD uzun ömürlü kullanmak için neler yapmak gerekir?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
SSD'yi uzun ömürlü kullanmak için ne yapmamız lazım? Yani PC'yi durmadan açıp kapatırsak ömründen mi yeriz en iyi şekilde nasıl kullanabiliriz? Uzun şekilde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek bir şey yapmanıza gerek yok. SSD'ler zaten uzun ömürlü. Sabit diskinizde böyle bir uğraş var mıydı? Yoktu. Oysaki sabit diskin ömrü SSD'den daha kısa.

TRIM devrede olduğu sürece ben ek bir uğraşa gerek görmüyorum ki onu da Windows otomatik açıyor.

Ek bir şey yapmanıza gerek yok. SSD'ler zaten uzun ömürlü. Sabit diskinizde böyle bir uğraş var mıydı? Yoktu. Oysaki sabit diskin ömrü SSD'den daha kısa.

TRIM devrede olduğu sürece ben ek bir uğraşa gerek görmüyorum ki onu da Windows otomatik açıyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Fazla sıcak çalışmaması daha iyi olacaktır. Kasa rahat hava alabiliyorsa veya (pasif/aktif) soğutucu var ise serin çalışacaktır.

Fazla sıcak çalışmaması daha iyi olacaktır. Kasa rahat hava alabiliyorsa veya (pasif/aktif) soğutucu var ise serin çalışacaktır.
Bu önemli. Aşırı ısınmaması lazım ama bu HDD için de geçerli.

Ssd için çok özel şeyler yapmaya gerek yok. Herkesi sorunlu dediği aldığımdan beri tüm sistem denemelerini yaptığım Sandisk plus 120 gb (2017 aldım)Doğru bir değerlendirme değil ama sağlık 85 hala çalışıyor.2 yıl önce aldığım WD green 240 gb sağlık 78 üstelik doğru dürüst kullanmadım bile ama yinede sorunsuz calisiyor.

Geri
Yukarı