SSD varken web tasarımı için Linux kullanmak mantıklı mı?

MuhammedŞan021

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, Colorful SL300 128 GB 2.5" SSD'sini sipariş ettim ve yaklaşık 3 gün sonra elime ulaşacak.
Sizce sisteme Linux kurmak mı daha mantıklı olur (web tasarımcısıyım ve genelde Linux kullanıyorum) yoksa Windows kullanmak mı daha mantıklı olur?

Sistem;
İşlemci: Intel i3 5010u işlemci.
Ekran kartı: GeForce NVIDIA 830M ekran kartı ve ayreten bir Intel ekran kartı bulunuyor.
RAM: 2 GB + 4 GB toplamda 2100MHz RAM.

Aslında ilk başlarda Windows kullanıyordum ama HDD ile Windows kullanmak tam bir kabus olduğu için Linux'a geçtim.
Linux'ta mutluyum açıkçası ama bir aralar Linux birden fazla Partition oluşturduğu için SSD'ye zarar veriyor gibisinden bir şey duymuştum.
Ondan dolayı biraz kaygıya düştüm çünkü SSD'ye zarar vermek istemiyorum. Normalde almaz Linux'ta devam ederdim ama Windows'ta kullanmam gereken şeyler de var.
Bir de SSD'de indirimde şu an, ondan dolayı aldım. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Kendi bölümlemesi otomatik swap oluşturur o kadar hocam. Daha dün profilimdeki kasama antiX 22 64 bit kurdum ve disk bölümlemesini kendisine bıraktım bakayım nasıl yapacak diye. 2 GB ram vardı 3 GB takas alanı oluşturdu, kalanı root ve home. Toplam 2 bölüm oldu sadece.

Windows boş alan bırakıyor bildiğiniz? 3 partition oluşturuyor, ikiside aynı. Ayrıca dediğim gibi Windows boş alan bırakıyor.

Eskiden bir aralar sadece diske 0 yazma olayları vardı, baseisolarda çözüldü. Sorunsuz kullanılır.

Tamam hepinize çok teşekkürler.

Arkadaşlar peki sizce Windows'a geçeyim mi yoksa SSD geldiği zamanda Linux mu kurayım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı