Çözüldü SSD ve dosyalar sistemde görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frknznn

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar 2 yıl önce bilgisayara HDD'yi çıkarıp SSD taktırdım ve HDD yaklaşık 2 ay önce CD-ROM yerıne taktım. Bilgisayar bugün anıden kapandı ve 2 yıl önceki halıne geldi. Yani SSD taktırmadan önceki hali ve SSD görünyor. Ama bilgisayar 2 yıl önceki gibi yavaş ve son 2 yıdaki programlar ve dosyalar görünmüyor masaüstünde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok teşekkür ederim BIOS'a girmeyi bilmiyorum ama bu yol daha mantıklı teşekkür ederim.
Burasi yardımcı olabilir.
İyi günler arkadaşlar 2 yıl önce bilgisayara HDD'yi çıkarıp SSD taktırdım ve HDD yaklaşık 2 ay önce CD-ROM yerıne taktım. Bilgisayar bugün anıden kapandı ve 2 yıl önceki halıne geldi. Yani SSD taktırmadan önceki hali ve SSD görünyor. Ama bilgisayar 2 yıl önceki gibi yavaş ve son 2 yıdaki programlar ve dosyalar görünmüyor masaüstünde.
Disk yönetiminde veya BIOS'da gözüküyor mu?

Dosya Ekleri

• disk.PNG
    disk.PNG
    342,8 KB · Görüntüleme: 42
Bilgisayarı SSD ile Boot etmen gerekiyor. Yanlış gormediysem HDD ile Boot etmiş. Hard Disk'te hala Windows kurulu.

Teşekkür ederim Boot etmek dediğiniz olay yerele disk C üzerindeki Windows işareti oluyor galiba HDD Windows'u silsem düzelir mi ve HDD Windows'u sildiğimde dosylarda silinir mi?

Dosya Ekleri

• dsk.PNG
    dsk.PNG
    109,2 KB · Görüntüleme: 38
Teşekkür ederim Boot etmek dediğiniz olay yerele disk C üzerindeki Windows işareti oluyor galiba HDD Windows'u silsem düzelir mi ve HDD Windows'u sildiğimde dosylarda silinir mi?
BIOS'a girmeyi biliyor musunuz? Oraya girip SSD'nizi ilk sıraya alırsaniz düzelmiş olur. HDD'den Windows olan bölümleri silerserseniz de olur. Ancak sizin için gerekli dosyalar nerede bilmiyorum. En temizi ilk bahsettiğim bios'a girme.

BIOS'a girmeyi biliyor musunuz? Oraya girip SSD'nizi ilk sıraya alırsaniz düzelmiş olur. HDD'den Windows olan bölümleri silerserseniz de olur. Ancak sizin için gerekli dosyalar nerede bilmiyorum. En temizi ilk bahsettiğim BIOS'a girme.

Çok teşekkür ederim BIOS'a girmeyi bilmiyorum ama bu yol daha mantıklı teşekkür ederim.

Burasi yardımcı olabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı