SSD ve hard diski birlikte nasıl kullanılır?

Benim ana donanımda hard diskim 1TB ve içinde RDR2 vesaire barındırıyordu SSD'ye sadece Steam'i veya Epic Games'i baştan kurup diski HDD olarak seçsem direkt olarak kullanabiliyorum değil mi?

Bir de şeyi sormak istiyorum Zelda gibi dosyadan oynanan oyunları nasıl oynayabilirim mümkünü yok mu? Bunun temiz olanı HDD'ye format atıp Steam'i ve Epic Games gibi uygulamaları SSD'ye kurmak değil mi ancak dediğim gibi dışarıdan yüksek kapasiteli dosya indirince ne yapmam lazım HDD'den oynayabilmem için.

Aslında evet olur. İlk etapta siz şimdi SSD aldığınız için ve sistem değiştiğinden dolayı hata alma olayınız mümkün. Size ilk de dediğim gibi eğer HDD biçimlendirme yaparsanız daha sağlıklı çalışacaktır. Her ne kadar oyunlar vs gitse de sonradan sizi uğraştırmaz. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra SSD kurulacak dediğim gibi Steam veya Epic Games. Dosyadan oynanan oyunlar için de başlangıç kısayol eklersiniz çalıştırabilirsiniz.

Aslında evet olur. İlk etapta siz şimdi SSD aldığınız için ve sistem değiştiğinden dolayı hata alma olayınız mümkün. Size ilk de dediğim gibi eğer HDD biçimlendirme yaparsanız daha sağlıklı çalışacaktır. Her ne kadar oyunlar vs gitse de sonradan sizi uğraştırmaz. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra SSD kurulacak dediğim gibi Steam veya Epic Games. Dosyadan oynanan oyunlar için de başlangıç kısayol eklersiniz çalıştırabilirsiniz.

Peki ama eski dosyalarımı nasıl kullanıma açabilirim mesela dosyanın direkt resmi yok diye görünüyor tıklayınca açmıyor 1 TB HDD'de ki her dosyayı formatlamam şart mı?

Peki ama eski dosyalarımı nasıl kullanıma açabilirim mesela dosyanın direkt resmi yok diye görünüyor tıklayınca açmıyor 1 TB HDD'de ki her dosyayı formatlamam şart mı?

Her dosya derken zaten üstüne sağ tıklayınca biçimlendir yazar. Direkt kendi her şey siler. Eğer sadece oyunlarınız var ise sonradan kurulumunu yaparsınız. Önemli rresim veya belgeleriniz varsa telefona aktardıktan sonra yaparsınız bu işlemi.

Geri
Yukarı