SSD ve harddisk nasıl takılır?

Nightwishw

Decapat
Bir harddiskim var ve SSD almayı düşünüyorum (400 TL kadar bütçem var önerilerinizi alabilirim.). Fakat SSD nasıl nasıl takacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Anakartım: Intel H55.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasadaki belirtilen SSD yuvalarına vidalayın. Bir adet SATA veri kablosunun bir ucunu anakarta, diğer ucunu SSD'ye takın. Güç kaynağınızdan çıkan, sata veri kablosuna göre en olarak büyük SATA güç kablosunu SSD'ye takın. Sonra içine Windows kurun.Yardımcı olduysam Çözüm olarak işaretlerseniz çok mekbule geçer. Yardımcı olabilecek video ve SSD önerisi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kasa? Sistem olarak mı yoksa kasa mı?
Sadece kasanız hocam. Sistem değil. Sisteminizde SSD desteği bulunmuyorsa HDD kızağına montajlayabilirsiniz. Eğer HDD kızağı da yoksa internetten 2.5" uyumlu 3.5" kızağı alabilirsin.

Sadece kasanız hocam. Sistem değil. Sisteminizde SSD desteği bulunmuyorsa HDD kızağına montajlayabilirsiniz. Eğer HDD kızağı da yoksa internetten 2.5" uyumlu 3.5" kızağı alabilirsin.
2 SSD yi de kelepçe ile tutturan ben "bu ne" diyor :D.

Geri
Yukarı