SSD ve HDD anakartta nereye takılır?

Tek7HackDedi

Kilopat
Makaleler
4
Anakartım bu. Sağ altta 4 adet SATA yeri var. Üstünde ise 2 adet yer var. Orası ne bilmiyorum ama oraya da SSD takılıyormuş. Şimdi ben SSD ve harddiskimi nereye takmalıyım?

1608561221037.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir sata portuna takabilirsiniz.
Eğer m2 ssd taktıysanız, anakartınızın sitesinden kontrol sağlayınız. Bazen m2 ssd takıldığında bazı sata portları devre dışı kalıyor.

Anakartım bu. Sağ altta 4 adet SATA yeri var. Üstünde ise 2 adet yer var. Orası ne bilmiyorum ama oraya da SSD takılıyormuş. Şimdi ben SSD ve harddiskimi nereye takmalıyım?

Eki Görüntüle 793346

Yukarı derken? Cihazında 4 adet SATA girişi var ancak eğer M.2 SSD takacaksan ekran kartı slotunun yukarısındaki PCI portuna takman lazım

Hocam HDD ve SSD'yi tabii ki de SATA portuna takacaksınız. Veya ben mi yanlış anladım soruyu? O 4 yere de takabilirsiniz isterseniz HDD'yi SATA 2'ye SSD'yi SATA 4'e takabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

Yukarı derken? Cihazında 4 adet SATA girişi var ancak eğer M.2 SSD takacaksan ekran kartı slotunun yukarısındaki PCI portuna takman lazım.

Hocam HDD ve SSD'yi tabii ki de SATA portuna takacaksınız. Veya ben mi yanlış anladım soruyu? O 4 yere de takabilirsiniz isterseniz HDD'yi SATA 2'ye SSD'yi SATA 4'e takabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.

Herhangi bir SATA portuna takabilirsiniz.
Eğer M.2 SSD taktıysanız, anakartınızın sitesinden kontrol sağlayınız. Bazen M.2 SSD takıldığında bazı SATA portları devre dışı kalıyor.

İşaretlediğim yerden bahsediyorum. Başlık yanlış olmuş.

Dosya Ekleri

• ekran görüntüsü.png
    ekran görüntüsü.png
    234,8 KB · Görüntüleme: 400
"6 X SATA 6Gb/s port(lar)" yazıyor hocam. Yani sağ altta 4 tane, sağ orta da da 2 tane var. Hocam @m3t0'nin de dediği gibi kolaylık olsun diye veya kablo yetişmezse diye çevrilmiş olabilir.

Teşekkürler. Yalnız ben alttaki 4'lü ye taktığım SSD kablosunu, o ikili yere takamıyorum, uyuşmuyor.
Onun için ayrı bir kablo mu lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı