SSD ve HDD aynı anda kullanılabilir mi?

werutaasu99

Kilopat
Herkese selam, bilgisayarımda 1 TB HDD bulunuyor. Bir SSD alıp ona Windows kurmak istiyorum. En çok oynadığım oyunları da kuracağım. SSD ve HDD aynı anda takılı olarak kullanabilir miyim? Bir de montajını yapmak kolay mıdır? Videolara bakılarak yapılabilecek bir şey mi? Zaten format atacaktım bari böyle bir upgrade yaparak format atayım dedim.

Ek olarak anakartım ASUS Prime B-350 Plus biraz araştırdım ve şu iki model arasında kaldım.

Kingston A400
Samsung MZVLQ256HAJD

M.2 SSD destekliyor diye biliyorum. Samsung modeli uyumlu mudur anakartıma?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılabilir. M.2 SSD yuvanız varsa SSD'yi RAM gibi slota yerleştirip 1 vida atmaniz yeterli, kutu şeklinde olandan alırsanız HDD gibi SATA kablosu bağlamanız gerekiyor.

Evet İstersen M.2 SSD istersen SATA SSD alabilirsin ve HDD ile aynı anda kullanabilirsin. Maximum bütçeni söylersen en uygun SSD konusunda yardımcı olabiliriz.

SATA SSD isterseniz Patriot Burst güzeldir 385 lira.

Bütçenize uygun kaliteli M.2 SSD bulamadım maalesef.

Anakartının kutusu duruyor mu? SATA SSD takabilmek için anakartının yanında gelen yedek SATA kablosuna ihtiyacın var. Eğer yoksa 20 lira civarına bir de SATA kablosu almalısın.

SATA SSD isterseniz Patriot Burst güzeldir 385 lira.

Bütçenize uygun kaliteli M.2 SSD bulamadım maalesef.

Anakartının kutusu duruyor mu? SATA SSD takabilmek için anakartının yanında gelen yedek SATA kablosuna ihtiyacın var. Eğer yoksa 20 lira civarına bir de SATA kablosu almalısın.
Üstte yazdığım Kingston A400 nasıl ?

Hocam peki bu ürünü satın aldığımda kablosu kasanın içinde midir? Anakartın kutusundan bulmam gerekir mi?

SSD'yi anakarta bağlayacağın kablo kasanın içinde olmaz. Yedekte varsa anakartın kutusunda olur. Siz zaten bir tane HDD bağladığınız için başka kaldı mı bakmak lazım. Eğer bulamazsanız dediğim gibi 10-20 lira da SATA kablosu alırsınız.

Mesela.

SSD'yi anakarta bağlayacağın kablo kasanın içinde olmaz. Yedekte varsa anakartın kutusunda olur. Siz zaten bir tane HDD bağladığınız için başka kaldı mı bakmak lazım. Eğer bulamazsanız dediğim gibi 10-20 lira da SATA kablosu alırsınız.

Mesela.
O zaman ben bi yarın anakart kutumu kurcalayıp bakayım. Buraya fotoğraf atarım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı