SSD ve HDD birlikte kullanmak için vida, kızak, kablo vb

ArthurDent

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Dark N10 Pro kasa ve MSI B450M-A Pro Max anakart kullanıyorum. Bir SATA SSD, Samsung 870 EVO, aldım; bir de eskiden kalma laptop için 2.5" HDD var elimde.
Kasa'nın görseli şöyle:

Screenshot 2023-01-30 180206.png

Tercihen plan şu:
  • 1 ile işaretli bölüme SSD'yi dikey sabitleyeceğim.
  • 2.5" HDD için bir aparat alıp 3.5" boyutuna getireceğim.
  • 2 ile işaretli bölüme HDD'yi takacağım.
Birkaç sorum var:
  1. MSI iki adet SATA kablosu gönderiyor (ki bir tanesi şu an yanımda değil) ancak anakart küçük, kablo da kısa olduğu için önden dolanıp arkadaki alt bölmeye kadar yetişmesine imkan yok. 50 cm bir SATA 3.0 kablosu mu almak daha mantıklı olur HDD'yi de 1 numaralı bölümün hemen altındaki bölmeye sabitleyip anakartın kablosunu kullanmak mı? İkinci kablo bana ya başka bir şehirden kargolanacak ya da satın alacağım, haliyle çok fark etmiyor. HDD vidayla kasanın üstüne sabitlenirse hareketli olması sıkıntı yaratır mı ondan emin olamıyorum, ister istemez 2 ile gösterdiğim yerdeki kadar hareketsiz durmayacaktır.
  2. Kasa'nın vidalarının da bana kargolanması gerekecek, yanımda değiller. İnternetten herhangi bir vida bulamaz mıyım? Aratınca genelde M.2 vidaları çıkıyor. Kasanın üstüne, 1 numaralı kısma sabitleme için gereken vidalar mutlaka kasaya mı özeldir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı