SSD ve HDD yeni bilgisayara taşınırsa sorun olur mu?

Khipha

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ADATA su650 1tb, MLD 500gb
PC'mden SSD ve HDD'yi çıkartıp satmayı düşünüyorum. Yeni PC alıp da çıkarttığım SSD ve HDD'i takarsam masaüstü dahil tüm uygulama ve yerleri yeni bilgisayara geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'mden SSD ve HDD'yi çıkartıp satmayı düşünüyorum. Yeni PC alıp da çıkarttığım SSD ve HDD'i takarsam masaüstü dahil tüm uygulama ve yerleri yeni bilgisayara geçer mi?
Hayır geçmez işletim sisteminiz yüklediğiniz her şey yaptığınız bütün dosya konumları vs hdd sdd ye kaydolur.

AMD den intel'e veya tam tersi bir bir şey olursa chipset driverları çakışabilir. Bu da windows için sağlıklı değil. Bu sebeple format atmanızı öneriyorum.

Hocam diyorsunuz ki "flash belleğimi satacağım yeni bilgisayara yeni flash bellek alınca sattığım bellekteki bilgiler gelir mi" nasıl olsun hocam :D.

Eskileri sattıktan sonra bu mümkün değil, eskilerini takarsanız gelebilir.

Fakat yeni bir bilgisayar ya da parça alındığında temiz kurulum daha iyi olur.

Yanlış Türkçe olmuş, PC'den hds ve SSD'yi çıkaracağım, PC'nin kendisni satacağım HDD ve SSD'yi tutacağım

O durumda bir Windows'u başka cihazdan başlatmak sağlıksız olacaktır. İçindeki bilgileri, oyunları ve istediğiniz dosyayı HDD'ye aktarın. Ardından SSD'yi biçimlendirip Windows'u SSD'ye kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı