ssd ve hdd yi bir arada nasıl kullanırım?

Hakans

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba
3 yıl önce Casper Nirvana bir notebook aldım ve artık açılma süresi 3 dk.yı buluyor. Şu anlık bir kurtarma planı için cd rom'u çıkartıp oraya hdd yi, onun yerine de ssd'yi takmak istiyorum. eski bilgilerimi de kaybetmeden ssd'ye işletim sistemimi (C'yi) atmak 500GB'lik HDD mi de D gibi kullanmak istiyorum. Biraz fantezi :D gibi ama nasıl yapabilirim?
Teşekkürler

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda benim anlattığımın dışında bir olay var. HDD'yi komple alıyor ben C'yi alıp HDD'yi 500GB olarak tek bırakmak istiyorum. Çünkü 500GBlik bir SSD alma olanağım yok. 128'lik alabilirim ona da benim bilisayarımdaki tüm veriler sığmaz.

HDD'yi komple alıyor çünkü içinde SSD'nin sahip olduğu kapasitenin üstünde bir veri yok. Ne bekliyordun 500 GB veriyi 120 GB'a birebir aktarmasını mı? C'deki dosyalarının boyutu 70-80 GB civarındaysa D'deki bilgileri başka bir diske aktarman gerekir. Oyunları sonra tekrar kurarsın, USB disk bulup, fazla verilerini ona kopyalayıp SSD'ye sistemi geçirme işlemini yaptıktan sonra, HDD'yi ikincil disk olarak takıp tek parça olarak biçimlendirip USB diskten geri aktarım yaparsın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı