SSD ve HDD'yi aynı anda kullanma

planot

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlarım. SSD'ler çok pahalı olduğu için sadece 500GB SSD'im var ve bana yetmiyor. Bu yüzden HDD almak istiyorum 2-4TB arası ama sadece alanını kullanmak istiyorum. Mümkün müdür acaba?
  • Ekran kartım: GTX 1660S.
  • İşlemcim: Ryzen 5 5500.
  • RAM: Corsair Vengeance Pro 32 GB
  • Anakart: Gigabyte A520M k v2
Eğer lazım olursa diye yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlarım. SSD'ler çok pahalı olduğu için sadece 500GB SSD'im var ve bana yetmiyor. Bu yüzden HDD almak istiyorum 2-4TB arası ama sadece alanını kullanmak istiyorum. Mümkün müdür acaba?

Tabii ki mümkün, önerimi istiyorsunuz?

Mümkün hocam ama kronik HDD'ler alırsanız depolamasını kullanmak bile zulüm oluyor.

Yani kullanırsınız. Windows, SSD'de yüklü olur. HDD'yi de istediğiniz gibi kullanırsınız. Bende de hem SSD hem HDD var. Hatta 2. HDD'yi de almayı planlıyorum.

Ayrı ayrı kullanırsın ancak birleştiremezsin. 2 tane disk gözükür.

Yani kullanırsınız. Windows, SSD'de yüklü olur. HDD'yi de istediğiniz gibi kullanırsınız. Bende de hem SSD hem HDD var. Hatta 2. HDD'yi de almayı planlıyorum.
Oyunların bir kısmı HDD'ye yüklense ne kadar yavaş açılıyor? Fark azsa SSD yerine HDD bile kullanılabilir.

Ayrı ayrı kullanırsın ancak birleştiremezsin. 2 tane disk gözükür.

Oyunların bir kısmı HDD'ye yüklense ne kadar yavaş açılıyor? Fark azsa SSD yerine HDD bile kullanılabilir.
Hocam Ironwolf Pro HDD'lerin hızı 250 mb'leri buluyor. Yani Sata SSD'lerin yarısı sadece. Bence bayağı iyi. Alırsam onlardan almak istiyorum. Oyun da kurulur yani. Barracuda 2 TB var şu an elimde. Hızı 180-190 mb'lerdeydi galiba yanlış hatırlamıyorsam. Onunla da oyun oynuyorum. Uncharted'de oyun içi yüklemeler oluyor bazen. Ironwolf Pro ile biraz daha akıcı olabilir gibi.

Geri
Yukarı