SSD ve işlemci kullanım sorunu

nova.adc

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba, yakın bir zamanda dolar 7 lira olmadan önce kasa topladım bu şubat.

Kasamın özellikleri:
R5 2600 8 GB RAM 3200 MHz (ileride 8 daha ekleyeceğim.)
Ekran kartı ise RX 460 2 GB OEM(İleride RX 580 590 almayı düşünüyorum.)
Anakart S2H B450 Power Supply ise Cooler Master 550W.

Sadece SSD almadım 1 TB olan HDD devam ettim, tabii haliyle oyun kurarken çok uzun suruyor ve arkada oyun kurarken oyun açıtıgımda daha önceden kasmayan oyun kasıyor. İşlemci sıcaklıgı 50 55 derece kullanımı %65'i geçtigini görmedim hiç, peki neden kasıyor olabilir SSD olmayısından HDD oldugundan düşünüyorum. Yeni 1 SSD alsam düzelir mi sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba, yakın bir zamanda dolar 7 lira olmadan önce kasa topladım bu şubat.

Kasamın özellikleri:
R5 2600 8 GB RAM 3200 MHz (ileride 8 daha ekleyeceğim.)
Ekran kartı ise RX 460 2 GB OEM(ileri de RX 580 590 almayı düşünüyorum.)
Anakart S2H B450 Power Supply ise Cooler Master 550W.

Sadece SSD almadım 1 TB olan HDD devam ettim, tabii haliyle oyun kurarken çok uzun suruyor ve arkada oyun kurarken oyun açıtıgımda daha önceden kasmayan oyun kasıyor. İşlemci sıcaklıgı 50 55 derece kullanımı %65'i geçtigini görmedim hiç, peki neden kasıyor olabilir SSD olmayısından HDD oldugundan düşünüyorum. Yeni 1 SSD alsam düzelir mi sorun?

Windows 10 HDD üzerine kurulu ise zaten HDD'yi yavaşlatıyor bunun üstüne oyun kurup diskin kullanımı artırıyorsun yani bu yavaşlık normal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı