SSD ve Laptop Uyumu

mehmet emir

Hectopat
Yer
Los Angeles, California
Daha fazla  
Artık laptopuma ssd takmak istiyorum ama laptopla ssd uyumunu anlamadım. Bilgisayarıma nasıl bir ssd almalıyım ? Yani ssd alırken laptopla neyin uyumlu olması gerekiyor? Kısaca anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop sata ise takabilirsin fakat şunu aklından çıkarma. Oyuncu dizüstü haricinde diğer laptoplar çoğunlukla sata 2'dir. Performans'ın yarısını alırsın.

Laptop sata ise takabilirsin fakat şunu aklından çıkarma. Oyuncu dizüstü haricinde diğer laptoplar çoğunlukla sata 2'dir. Performans'ın yarısını alırsın.

Hayır. Performansın yarısını alma gibi bir durum yok. SSD'nin hızına bağlı ama çok da büyük bir sorun teşkil etmez SATA 2. Zaten SSD'nin olayı okuma yazma hızı değil, erişim hızı.

Bütün SSD'ler laptopunuz ile uyumludur. Zaten piyasada IDE destekli laptop kalmadı. En az 120 GB alıp takabilirsiniz.

Verileri Kaybetmeden SSD'ye Terfi Rehberi » Technopat

Söylediklerinizin ikisi de yanlış. Sandy Bridge işlemcilerden itibaren SATA 3 arabirimi mevcuttur ki o nesil yıllar önce çıktı. SATA 3 desteği olmayan bir cihaz bulmak için çok aramanız lazım. Ayrıca SSD'de SATA 2 ile SATA 3 arasındaki performans farkı hissedilir bile olmaz kaldı ki yarı yarıya performans farkından bahsetmişsiniz. Lütfen bilgi sahibi değilken sallamayalım.

Söylediklerinizin ikisi de yanlış. Sandy Bridge işlemcilerden itibaren SATA 3 arabirimi mevcuttur ki o nesil yıllar önce çıktı. SATA 3 desteği olmayan bir cihaz bulmak için çok aramanız lazım. Ayrıca SSD'de SATA 2 ile SATA 3 arasındaki performans farkı hissedilir bile olmaz kaldı ki yarı yarıya performans farkından bahsetmişsiniz. Lütfen bilgi sahibi değilken sallamayalım.

Ben sata 2 diye biliyordum. Ama teknoloji hızlı gelişiyor :D. Yanlış bilgilendirme olduysa özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı