SSD ve RAM FPS dropu engeller mi?

ArdaYgt0

Zeptopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın özellikleri:
  • GeForce 1050 4 GB(Ti değil)
  • Intel i5 7300HQ.
  • 8 GB RAM.
  • 1TB HDD.
Ekstra olarak 8 GB RAM ve 500GB NVMe SSD alip Windows'u ve bazı oyunları ona kuracağım bu yaptıklarım bilgisayarı hızlandırır mı?
Mesela Valorant'ta FPS'imi 60'a sabitliyorum ama sürekli düşüyor ve drop giriyor. O düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Intel i5 7300HQ.
  • 8 GB RAM.
  • 1TB HDD.
Ekstra olarak 8 GB RAM ve 500GB NVMe SSD alip Windows'u ve bazı oyunları ona kuracağım bu yaptıklarım bilgisayarı hızlandırır mı?
Mesela Valorant'ta FPS'imi 60'a sabitliyorum ama sürekli düşüyor ve drop giriyor. O düzelir mi?

Windows uzay mekiğine döner ama oyunlar ekran kartına bağlıdır da ben Intel ekran kartıyla 100 FPS alıyorum o nasıl oluyor :D

• Intel i5 7300HQ.
  • 8 GB RAM.
  • 1TB HDD.

Drop vb olaylar kesinlikle düzelir.
Ve Minecraft gibi 7/24 chunk vb şeyler yükleyen oyunlarda da FPS artışı olur.

Windows uzay mekiğine döner ama oyunlar ekran kartına bağlıdır da ben Intel ekran kartıyla 100 FPS alıyorum o nasıl oluyor :D

Herkes aynı grafik ayarında oynamıyor.
Belki adam grafikleri fullemiştir.

Herkese cevapları için teşekkür ederim. Bende bilmiyorum ekran kartım o kadar kötü değil, oyun içi grafikler düşük ve sürücüler güncel ama neden FPS düşüşü var anlamıyorum.

Ram eklemek fps drop sorununu halledecektir. Ram ve ssd eklentisi yapmak bilgisayarın hızını arttırır. Hatta drop sorununu hallettiği gibi birde aldığınız fps değeri 20-30 fps artabilir.

Geri
Yukarı