SSD ve RAM oyunları hızlandırır mı?

TennGbRaam

Centipat
Elimde 9-10 yıllık bir PC bulunuyor. 256 GB'lık bir SSD ve 16 GB'lık RAM alıp bilgisayarım takmayı düşünüyorum. Oyunlarda herhangi bir artış yaşanır mı?

-RAM uyar mı?
-SSD taksam çalışır mı?

Bilgisiyarım: HP.
-Intel i7 2630QM.
-8 GB RAM.
-AMD HD Radeon 7600M.
-1 TB + 256 GB HDD.

O bilgisayar ile oynayabileceğin oyunlar, 8GB'tan fazla RAM kullanmayacağını düşünürsek, RAM almak gereksiz.
SSD ile sistem daha hızlı açılacaktır. Oyunlar daha hızlı yüklenecektir. Sadece SSD almanı öneririm. Fakat FPS etkisi olmaz.

Elimde 9-10 yıllık bir PC bulunuyor. 256 GB'lık bir SSD ve 16 GB'lık RAM alıp bilgisayarım takmayı düşünüyorum. Oyunlarda herhangi bir artış yaşanır mı?

-RAM uyar mı?
-SSD taksam çalışır mı?
Dostum kimse dememiş ama 9-10 yıllık bir cihazın 16 GB RAM desteklemesi imkansız. Anakartın markasını öğrenip sitesinden bakmalısın. Bir de SSD FPS arttırmaz fakat yeni PC almış kadar hızlanır bilgisayarın.

CPU-Z ile baktım anakart bu gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 48
SSD günlük kullanımda çok etki eder, oyunlarda ise sadece yükleme sürelerini kısaltır. RAM eklemek de oyunlarda ciddi performans artışına sebep olur. Ayrı bir konu açıp, laptop marka-modeli belirtirseniz bilgisayarınızla uyumlu RAM ve SSD tavsiyesi yapabiliriz.

Geri
Yukarı