SSD vs HDD

aitsizbiri

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar herkese merhaba. Sizlere sormak istediğim bir soru var. Hali hazırda sistemimde 1 TB SSD NVMe M.2 var ama artık yetmiyor. Bu noktada sizce yüksek kapasiteli bir HDD mi almak mantıklı yoksa bir 1 tbb SSD daha takmak mı?

HDD kullanılması, sistem bazen bir şey açarken HDD yi de taradığı için sistemi olumsuz yönde etkiliyor. Arşiv olarak kullanacaksanız Samsung QVO modeline yönelebilirsiniz.
HDD devri artık bitti. (En son böyle dediğimde birisi hayır bitmedi falan diye benimle laf dalaşına girmişti.)
Artık idrak etmek gerekiyor. HDD komple sistemi baltalayan bir donanımdır günümüzde.

Her gün terabaytlarca dosyalar işleniyor, güvenlik kameraları 7/24, 365 gün kayıt yapıyor, film üreticileri terabaytlarca dosya işliyor, render alan YouTuber yayıncı olsun yüksek kapasiteye ihtiyaçları var, 4K 8k videoları renderlıyor, sistemlerinde depoluyorlar, nas cihazları falan var biraz araştırırsan, film yapımcıları, içerik üreticiler ve fotoğrafçılar tarafından kullanılıyor, onun dışında SSD'lerin iklim koşullarına vs dayanamayacağı yerlerde yine HDD'ler devreye giriyor, ben sana dalaşmıyorum, senin yaptığın şey HDD alınmaz, devri bitti demen, bir insanın parası varsa zaten gider 10TB SSD de alır biligisayarına, ama çok maliyetli ve bütçesi yetecek çok az insan var, 1TB SSD yerine 8TB HDD bile alınabiliyor. Sen istesende istemesende HDD devri falan bitmedi, 50,100 yıl sonra komple sistem değişir bilemem.

@R.B.D ingilizcen var mıdır bilemiyorum aşağıdaki videoda kullanım alanlarını anlatıyor bilgilenebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@aitsizbiri takabiliyorsanız tabii ki 1TB SSD takmak daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@R.B.D HDD'ye devri hala bitti diyorsun, ya anlaman problemli, ya da SSD üreticisi falansın. Her gün terabaytlarca dosyalar işleniyor, güvenlik kameraları 7/24, 365 gün kayıt yapıyor, film üreticileri terabaytlarca dosya işliyor, render alan YouTuber yayıncı olsun yüksek kapasiteye ihtiyaçları var, 4K 8k videoları renderlıyor, sistemlerinde depoluyorlar, nas cihazları falan var biraz araştırırsan, film yapımcıları, içerik üreticiler ve fotoğrafçılar tarafından kullanılıyor, onun dışında SSD'lerin iklim koşullarına dayanamayacağı yerlerde yine HDD'ler devreye giriyor, ben sana dalaşmıyorum, senin yaptığın şey HDD alınmaz, devri bitti demen, bir insanın parası varsa zaten gider 10TB SSD de alır biligisayarına, ama çok maliyetli ve bütçesi yetecek çok az insan var, 1TB SSD yerine 8TB HDD bile alınabiliyor. Sen istesende istemesende HDD devri falan bitmedi, 50,100 yıl sonra komple sistem değişir bilemem. Bu mesajımdan sonra tamamen göz ardı ediyorum senin için konuşmanın ve zaman harcamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

@R.B.D ingilizcen var mıdır bilemiyorum aşağıdaki videoda kullanım alanlarını anlatıyor bilgilenebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ya kulkanım amacım zaten bir tb c de kalır bir tb da hem dosya saklamak youtube videolarım fotoğraflar c nin yetmediği durumlardada oyunları vs d ye de kurabilmek

Herkes video işleme için SSD felan demiş ama sadece SSD yeterli olmuyor. NVMe disk kullanmanız timeline kasılmalarının önüne geçer.

Her gün terabaytlarca dosyalar işleniyor, güvenlik kameraları 7/24, 365 gün kayıt yapıyor, film üreticileri terabaytlarca dosya işliyor, render alan YouTuber yayıncı olsun yüksek kapasiteye ihtiyaçları var, 4K 8k videoları renderlıyor, sistemlerinde depoluyorlar, nas cihazları falan var biraz araştırırsan, film yapımcıları, içerik üreticiler ve fotoğrafçılar tarafından kullanılıyor, onun dışında SSD'lerin iklim koşullarına vs dayanamayacağı yerlerde yine HDD'ler devreye giriyor, ben sana dalaşmıyorum, senin yaptığın şey HDD alınmaz, devri bitti demen, bir insanın parası varsa zaten gider 10TB SSD de alır biligisayarına, ama çok maliyetli ve bütçesi yetecek çok az insan var, 1TB SSD yerine 8TB HDD bile alınabiliyor. Sen istesende istemesende HDD devri falan bitmedi, 50,100 yıl sonra komple sistem değişir bilemem.

Hangi cahil 4K, 8K videoyu HDD ile render yapar? Çok bilgisizsiniz. :)
Render işleri için millet boşuna yüksek kapasiteli M.2 SSD alıyor o zaman. :)
Tutturmuşsunuz maliyet de maliyet.
Görme beni ustam sen video izle. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı