SSD yanına ek olarak SSD mi, HDD mi alınmalı?

ZAFER ABİ

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,
Ben toplayacağım PC'ye.
Samsung 980 Pro 1 TB SSD aldım.
Bunun haricinde HDD veya SSD almama gerek var mı yoksa bu benım işimi şimdilik görür mü?
Normal eski sistem hard diskler gibi bunada Windows kurup sanalda bölebiliyor muyuz içini C D E olarak?
Yedek dosyalarım için SSD ya da HDD almama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gerek yok. Eğer 1TB yetmezse bir tane daha SATA SSD'ye geçebilirsiniz. HDD hiç ama hiç gerek yok ancak almadan 1TB diski bir kullanın.

İşletim sistemi kurulu olan SSD yanına HDD almanı öneririm çünkü SSD veri saklamak için güvenilir değil, HDD daha güvenli. Bozulsa patlasa çatlasa SSD'den veri alamazsın ama HDD için daima umut vardır. 7200rpm 64mb bir WD Black çek kafan rahat olsun.

Arkadaşlar selam,
Ben toplayacağım PC'ye.
Samsung 980 Pro 1 TB SSD aldım.
Bunun haricinde HDD veya SSD almama gerek var mı yoksa bu benım işimi şimdilik görür mü?
Normal eski sistem hard diskler gibi bunada Windows kurup sanalda bölebiliyor muyuz içini C D e olarak?
Yedek dosyalarım için SSD ya da HDD almama gerek var mı?

Peki, SSD'ye Windows kurduktan sonra 2 ya da 3 parçaya bölebilir muyum içini mesela Windows C de oyunlar müzikler D de olacak gibi düşünün.

İşletim sistemi kurulu olan SSD yanına HDD almanı öneririm çünkü SSD veri saklamak için güvenilir değil, HDD daha güvenli. Bozulsa patlasa çatlasa SSD'den veri alamazsın ama HDD için daima umut vardır. 7200RPM 64MB bir WD Black çek kafan rahat olsun.

Büyük ihtimal yedek bir şeyler almam lazım diye düşünüyorum, ben zaten SSD'yi oyunlarda açılma falan hızlı olsun diye aldım. Dosyalarımı ve diğer müzik film falan sağlayabilecek bir alanada ayrıca ihtiyacım var çünkü benim film ve müzik arşivim var filmler 4 k olduğu için 10 GB ve üzeri her birisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı