SSD'de kaç GB yer boş olmalı?

Warlxy

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda 1TB depolama yeri var. İlk gün bilgisayara Windows kurarken bilgisayarcı C ve D diye iki disk kurmuş. 682 GB C diski, 247 GB D diski diye. Şimdi ben bilgisayarda 50 GB boş yer bırakmalıyım bilgisayarın performansı için sanırım çoğu yerde öyle okumuştum ama benim sorum şu: C veya D diskinde boş yer bırakmak arasında fark var mı? Yani C diskini tamamen doldursam D'de 50 GB yer boş bıraksam bir şey değişmez değil mi? Yoksa illa C'de 50 GB D de 50 GB şeklinde boş yer mi bırakmalıyım?

2024-04-20.png

Windows ona kurulu olduğu için C'de birakabilirsin. Ama ben inanmiyorum öyle şeylere bir ara aylarca 1 GB alanla kullandım öyle performans düşüşü falan yoktu.

Bence bir 100 ya da 70 bırakın. D'de de bir oyun vb varsa onda 50-40-30 GB arası bir şey bırakın.

C'daha önemli.

Windows ona kurulu olduğu için C'de birakabilirsin. Ama ben inanmiyorum öyle şeylere bir ara aylarca 1 GB alanla kullandım öyle performans düşüşü falan yoktu.

Bildiğim kadarıyla zaten Windows diskte kendine bir alan ayırıyor, bu alana hiçbir şey indiremiyoruz. Disk dolu görünüyor ama aslında 20-30GB boş alan var diye biliyorum. Windows sıkıntı çıkarmasa da diğer uygulamalar sıkıntı çıkartır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı