SSD'de ne kadar boş yer kalmalı?

emreghost02

Femtopat
Daha fazla  
480GB'lık Kioxia SSD'm var şu anda. Toplam 187 GB boş yer var. hikaye tarzı oyunlar indiriyorum, sonra siliyorum, tekrar yer açılıyor. Sorum şu: Ne kadar boş yer kalmalı SSD'de? 90 GB'lık kadar boş yer kalsa bilgisayarda herhangi bir yavaşlama sorunu olması istemediğim için soruyorum. bilenler yazabilirse çok sevinirim, saygılarımla.

Ekran kartı: ASUS Cerberus 1050 Ti (stoklarda olmadığı için almak zorunda kaldım)
İşlemci: i5 10400F.
RAM: 16 GB.
SSD: Kioxi 480GB.

Kısacası ne kadar boş yer kalmalı?

480GB'lık Kioxia SSD'm var şu anda. Toplam 187 GB boş yer var. Hikaye tarzı oyunlar indiriyorum, sonra siliyorum, tekrar yer açılıyor. Sorum şu: Ne kadar boş yer kalmalı SSD'de? 90 GB'lık kadar boş yer kalsa bilgisayarda herhangi bir yavaşlama sorunu olması istemediğim için soruyorum. Bilenler yazabilirse çok sevinirim, saygılarımla.

Ekran kartı: ASUS Cerberus 1050 Ti (stoklarda olmadığı için almak zorunda kaldım)
İşlemci: i5 10400F.
RAM: 16 GB.
SSD: Kioxi 480GB.

Kısacası ne kadar boş yer kalmalı?

En az 40GB.

1618044526065.png

Tam sınırdayım sanırım. Bir an önce HDD almam lazım.

Aslında bu biraz diskinizin kalitesine hızına vs. bağlı bir şey. Disk kaliteli ve hızlıysa inanın 1 GB bile kalsa hissetmiyorsunuz aradaki farkı. Tabi tavsiye edilen genelde 20-30 GB boşluk olması oluyor. Bir diğer önemli etken de içinde işletim sistemi varsa ne kadar fazla bırakırsanız o kadar sizin faydanıza oluyor.
Screenshot_48.png

Geri
Yukarı