SSD'de Oluşturulabilir Alan Sorunu

HalilAtaoğlu

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar Corsair GS 128GB SSD kullanıyorum. 80 GB'ı boş. Diski bölüp diğer bölüme Mac OS X Mavericks kurmayı düşündüm. Windows Disk Yöneticisinden SSD yi bölmek istediğimde en fazla 11 GB'lık alan oluşturabileceğimi gördüm. Gereksiz dosyaları SSD'den sildim, ccleaner programını kullanarak temizledim. PC'yi yeniden başlattım tekrar Disk Yöneticisinden SSD'yi bölmeyi denedim bu sefer oluşturulabilecek en fazla alan 2 GB'a düştü. Birde PC'de HDD takılı. Onda oyunlar ve kişisel dosyalarım mevcut. 30 GB boş alana sahip bölmeye çalıştığımda 28 GB alan bana verebiliyor. Sorunum SSD'de sanırım. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Disk Yönetimi sadece teml işlemleri yerine getirebiliyor. Partiton Wizard gibi daha kapsamlı bir araç kullanacaksın. Hayır kaldı ki Windows Disk Yönetimi HFS+ dosya sistemini desteklemiyor...
Recep bey daha öncede eski sistemime birçok kez Mac kurmaya çalıştım ancak ne yaptıysam başaramadım. Yeni bir sistemim var ve tekrardan denemek istiyorum. Daha önceki deneyimlerime dayanaraktan ve günel parçalar olduğu için uyumsuzluk sorunu yaşamayacağımı düşündüğümden başarılı bir kurulum yapacağıma inanıyorum. Eski sistemimde Windows kurulu diskimi Mac kurulum aşamasında Disk Utility yardımıyla bölmek istedim . Bölme başarılı bir şekilde gerçekleşti ancak HDD komple sıfırlandı. Bende Dosyalarımı riske atmamak için SSD yi Windows ortamında 2 ye bölüp Mac kurmak istediğim Bölümü FAt32 olarak biçimlendirip Mac kurulum aşamasında Disk Utility ile HFS+ formatına çevirmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı