SSD'de silme işlemi ve yükleme işlemi

Kazulegar

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Gigabyte GP-GSTFS31256GTND
Anakart
ASUS H81M-E/M51AD/DP_MB
Selamlar iyi forumlar;

20 gün önce aldığım SSD'ye Recep Baltaşı izleyerek Windows klonladım ve 20 gün kullandıktan sonra mavi ekran verdi sürücüde kurtarma gibi ek seçeneklerim olmadığı için tümüyle USB'den format atmaya karar verdim, format sırasında SSD'yi biçimlendirdiğimde biçimlendirilmiyor biçimlendirme işlemi gerçekleşmiyor ve uyarıda gelmiyor bende HDD'ye kurmaya karar verdim HDD ise biçimlendirilebiliyor HDD'ye sorunsuz bir şekilde formatımı kurdum ve çalıştı bu arada SSD'yi biçimlendiremediğim için Windows dosyaları hala içinde, HDD'ye kurduğum Windows'a giriş yaptıktan sonra disk bölümünden SSD'yi biçimlendirmeye karar verdim ve biçimlendirme tamamlanıyor ama içindeki dosyalar silinmiyor birkaç oyun yüklemiştim o dosyayı sileyim dedim siliyor fakat yenilediğim zaman tekrar dosya geri geliyor SSD'ye ne yükleme yapabiliyorum(yaptığım yükleme dosyaları yeniden başlattığımda siliniyor) ne de silme işlemi yapabiliyorum.

Çözüm arayışındayım beni aydınlatırsanız sevinirim.

Disk Part yöntemini denediniz mi?

CMD - Yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla
DISKPART - Enter
List Disk - Enter
Görünen Listede Formatlamak istediğiniz diski, numarasına göre belirleyin.
Örnegin 2
Select disk 2 - Enter
Clean - Enter

Ücretsiz bir yazılım olan AOMEI Partition Assistant programı ile diski biçimlendirmeyi dener misiniz ?

Ücretsiz bir yazılım olan AOMEI Partition Assistant programı ile diski biçimlendirmeyi dener misiniz?

Hemen deniyorum.

Ücretsiz bir yazılım olan AOMEI Partition Assistant programı ile diski biçimlendirmeyi dener misiniz?

Denedim ve bir sonuç elde edemedim ve fark ettim ki HDD ile çalıştırırken bilgisayarı bir sorun yok SSD ile beraber çalıştırınca hep disk check yapıyor ve fixliyor.
Windows çalışır vaziyette nasıl oluyorda çalışıyor bilmiyorum, içindekilere erişim sağlamıyor ve o yüzden silme işlemi gerçekleşmiyor

Son düzenleme:
Hemen deniyorum.

Denedim ve bir sonuç elde edemedim ve fark ettim ki HDD ile çalıştırırken bilgisayarı bir sorun yok SSD ile beraber çalıştırınca hep disk check yapıyor ve fixliyor.
Windows çalışır vaziyette nasıl oluyorda çalışıyor bilmiyorum, içindekilere erişim sağlamıyor ve o yüzden silme işlemi gerçekleşmiyor

BIOS'da Advanted Configuration altında SATA Configuration seçeneğinde eğer BIOS' nuz destekliyorsa AHCI modu seçilimi ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı