SSD'de yer açma

Matador01

Hectopat
Daha fazla  
Bugün itibariyle Kingston 120 GB SSD Now modelini almış bulunmaktayım. Montajı yapıp Windows 8'i içine kurdum, bütün güncellemeler ve Windows 8.1 güncellemesiyle birlikte sadece 70 Gblık yer kaldı. Başka bir program, oyun vs. yüklü değil sadece işletim sistemi. Bu normal mi ve yer açma şansım var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden başka bir Windows kullanıyorsan Windows.old adında bir klasör oluşabilir , onu silmek için:

Bilgisayarım'a gir C: Sürücüsüne sağ tıkla , Özelliklere tıkla . Diski temizle diye bir seçenek var ona tıkla ve silebileceğin ne varsa sil böylece o klasörü silersen . Ama direk Sağ tıklayarak silme . İzin ister sende ondan yok :D Bunu yaparsan çok yer kazanırsın .

Ya da Pc SSD yi tam 120 görmüyor. 110 küsür algılıyor.Windowsun bileşenleri falan 20 gb yi aşkın yer tutması lazım . Ama sendeki o fazladan 20 Gb nerden geliyor . O normal değil gibi :) Kingston SDD'lerde böyle olabiliyor ama duymuştum .

Önceden başka bir Windows kullanıyorsan Windows.old adında bir klasör oluşabilir , onu silmek için
Bilgisayarım'a gir C: Sürücüsüne sağ tıkla , Özelliklere tıkla . Diski temizle diye bir seçenek var ona tıkla ve silebileceğin ne varsa sil böylece o klasörü silersen . Ama direk Sağ tıklayarak silme . İzin ister sende ondan yok :D Bunu yaparsan çok yer kazanırsın .

Ya da Pc SSD yi tam 120 görmüyor. 110 küsür algılıyor.Windowsun bileşenleri falan 20 gb yi aşkın yer tutması lazım . Ama sendeki o fazladan 20 Gb nerden geliyor . O normal değil gibi :) Kingston SDD'lerde böyle olabiliyor ama duymuştum .
Windows.old klasörü yok öyle silinecek bişeyde çıkmadı dediğiniz yerden.

Bende 120 gb lık ssd ye windows 8 kurdum geriye kalan 90 gb idi.
Bütün güncellemeleri ve Windows 8.1 i yüklediniz mi peki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı