Çözüldü SSD'de yer olmasına rağmen aniden doluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba, SSD de yer varken birdenbire doluyor. Ne yaptım da doldurdum anlamıyorum. Atıyorum 80 GB yer var. After Effects'de bir proje üzerinde çalışıyorum. Birden doluyor. Cache dosyalarını tarıyorum yok hiçbir şey cache kaydetmiyor bile. Uygulamayı kapatıyorum bakıyorum hala yer yok. Sürekli durduk yere SSD doluyor anlamadım gitti. Bunu temizlemenin veya hangi dosyalar ne kadar yer kaplıyor diye bakabilmenin bir yolu var mı acaba?

Çözüm
Wiztree ile diski taratın. Hangi klasör hangi dosya ne kadar yer kaplıyor ayrıntılı görebilirsiniz.

Ekleme: Photoshop bir proje için en az 50GB yer istiyor. Proje 50GB olmasa bile düzgün bir akış için. After Effects bildiğim kadarı ile Media cache kullanıyor. Nette biraz baktım ve 100GB civarı bir alan isteniyor muhtemelen. Siz farkında olmadan geçici olarak kayıt yapıyordur ve siz silmediğiniz sürece %temp% klasöründe kalıyor olabilir. Wiztree ile tarattığınızda %temp% içerisinde olup olmadığını, varsa ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz.
Wiztree ile diski taratın. Hangi klasör hangi dosya ne kadar yer kaplıyor ayrıntılı görebilirsiniz.

Ekleme: Photoshop bir proje için en az 50GB yer istiyor. Proje 50GB olmasa bile düzgün bir akış için. After Effects bildiğim kadarı ile Media cache kullanıyor. Nette biraz baktım ve 100GB civarı bir alan isteniyor muhtemelen. Siz farkında olmadan geçici olarak kayıt yapıyordur ve siz silmediğiniz sürece %temp% klasöründe kalıyor olabilir. Wiztree ile tarattığınızda %temp% içerisinde olup olmadığını, varsa ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Tarayıp değil de çalıştıra "temp" ve "%temp%" yazıp Adobe dosyasını silin. Genelde ben de 20 30 saniyelik 30FPS bir edit yaptığım zaman en az 40-100 arası GB yer kaplıyor orada.

Geri
Yukarı