SSD'deki gereksiz dosyalar nasıl temizlenir?

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar, Samsung 870 EVO 250GB SSD kullanıyorum. SSD de sadece Windows+CS+Valorant ve ofis programları yüklü buna rağmen 137GB boş alan var diyor bence daha fazla alanın kalması gerek diye düşünüyorum, bu yüzden SSD'deki gereksiz dosyaları nasıl temizleyebilirim? @PossibleTurco

Arkadaşlar, Samsung 870 EVO 250GB SSD kullanıyorum. SSD de sadece Windows+CS+Valorant ve ofis programları yüklü buna rağmen 137GB boş alan var diyor bence daha fazla alanın kalması gerek diye düşünüyorum, bu yüzden SSD'deki gereksiz dosyaları nasıl temizleyebilirim?

Geri yüklemeden kalmış otomatik oluşturulan dosyalar olabilir. Geri yükleme noktası-yapılandır-sil yaparak alan açabilirsin. Ayrıca Wise Care 365 kullanıyorum, sana da öneririm.

Geri yüklemeden kalmış otomatik oluşturulan dosyalar olabilir. Geri yükleme noktası-yapılandır-sil yaparak alan açabilirsin. Ayrıca Wise Care 365 kullanıyorum, sana da öneririm.

Hocam o tür uygulamaları kullanmak ne kadar güvenli? İleride bir hata alırım diye korkuyorum açıkçası.

Win+r yapın açılan yere temp yazın enter deyin ve hepsini silin bunları %temp% ve prefetch de de uygulayın en son geri dönüşümden de silin ve disk temizliği yapın.

@def2easy06 Wise Care 365, CCleaner gibi programlar silinmemesi gereken dosyaları da silebiliyor. Bilgisayarın tamamen canına okuyan programlar bunlar. Kullanmamanızı öneriyorum.
1618058179342.png

Göreceğiniz üzere böyle bir yer var. Geçici dosyalar denen kısımdan silebilirsiniz gereksizleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı