SSD'den Dumanlar Çıkması

Razalas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün sabah bilgisayarın içini temizlemek için balkona getirdim. 1 saat kadar bilgisayarı temizledim. Ardından kasanın yan kapağı açık şekilde bilgisayarı çalıştırdım. İşletim sistemi SSD'ye kurulu ve bilgisayarın düğmesine bastığım anda SSD'den dumanlar yükseldi. Fakat çok garip bir şekilde hiçbir şey olmadı. Windows açıldı. SSD'yi söküp baktım ve yanık izi ve benzeri hiçbir iz yoktu. SSD şuan düzgün çalışıyor ama garantiye götürmem gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uçuşan toz olabilir mi? SSD üzerinde herhangi bir mıknatıs gibi birşey unuttun mu? BIOS'a girip voltaj değerlerini kontrol et. Multimetren varsa onunla da ölçüm yapabilirsin.

Hayır. Toz olmadığına eminim, çünkü kokuda vardı. Verilerimi yedekledim. Voltaj gibi işlere kafam pek yatkın değil. Bu yüzden elimden birşey gelmez. Bu durum normal mi? Yoksa SSD'yi garantiye vereyim mi? Bu arada SSD'nin markası Samsung 850 Evo 120gb. Vatan bilgisayar mağazadan aldım.

Merhaba aynı sorun sizden yıllar sonra benim başıma geldi :D Sonra ne oldu acaba sizin SSD halen çalışıyor mu. Ben yeni aldım montajdan sonra pc yi açtığımda dumanlar çıktı. Ancak sonra yeniden tak-çıkar yaptım ve aynı sizdeki gibi normal çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı