Ssd'den Tam Performans Alma

mert aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Anakart:Gigabyte 770ta-ud3 sata 3.00
İşlemci:Amd Raedon II X2 555 black edition 3.2 ghz
Bellek:Kingston 4 gb DDR3 1333 mhz cl99
Ekran kartı:Amd Raedon Hd 5770
Kasa:Thermaltake 500 wattt
Bilgisayarıma 120 veya 128 gb ssd almayı düşünüyorum. Fakat bu sistemde ssd'den tam performans alır mıyım? İnternette bazı yerlerde anakartı sata 3.0 portuna sahip olduğu halde ssd'den tam performans alamayanlar olduğunu duydum. Böyle bir problemle karşılaşır mıyım emin olmak istedim. Bir de samsung 840 evo 120 gb mı kingston sh103s3 120gb mı yoksa corsair force gs 128 gb mı almalıyım?

Son düzenleme:
Yazdıkların arasında en iyisi Corsair force gs 128 gb, sonra samsung EVO. Bir arkadaş Samsung EVO'da problem yaşamıştı teknik servise gönderdiğinde yenisiyle değiştirmişlerdi. Kingston ise o kadar iyi değil, sorun yaşayanlar oldu Kingston'da da.

Corsair force gs 128 gb 268 tl iken samsung 840 evo 120 gb 212 tl. Corsair aradaki 42 tl'nin hakkını veriyor mu? Eğer veriyorsa onu alacağım.

Anakartında 2 adet SATA III slotun var, bunları kullanırsan problem yaşayacağını sanmıyorum. SATA II'de bile bilgisayar daha hızlı açılıyor SSD'nin veri erişim hızı yüksek olduğu için. Tek fark SATA II'de okuma yazma hızı düşük oluyor. Sende SATA III olduğu için tam performans alırsın, sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Benim anakart marvell kontrolcüye sahipmiş. İnternette marvell kontrolcüye sahip anakartlarin ssd'den tam performans almadiği yaziyor. Bir de doğal sata 3.0 bağlantisi olmayanlarin da tam performans almadiği yaziyor. Benim anakart bu problemlere sahip mi? Birde herkes farkli bir şey söylüyor. Söylediğim 3 modeli de öneren olmuş. Hangisini alayim şaşirdim kaldim. :)

Bence Evo al. Samsung'un (sanırım) magician yazılımı sayesinde SSD'nin performansını arttırdığına Recep usta vesilesi ile izlemiştim :D gerçi değerler ne kadar doğru tartışılır ama bir izle istersen. Link atmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı