SSD'den Windows nasıl silinir?

CEKİK

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar geçen aylarda bilgisayarıma bir M.2 SSD satın aldım ve Windows'u bu satın aldığım M.2 SSD'ye kurdum ve normal kullandığım SATA SSD'nin içindekileri başka bir yere aktaramadığım için Windows dosyalarını elimle sildim. Ancak şu an hala BIOS'ta SATA SSD Windows boot Manager olarak görünüyor ve seçim yapamıyorum, ne yaparsam yapayım M.2 SSD'mi ilk sıraya yerleştiremiyorum ve bilgisayarı her açtığımda mavi ekran alıyorum. BIOS'a girip M.2 SSD'den başlatıp kullanmaya devam ediyordum. Geçen günlerde ise mavi ekranda klavyeyi kullanamaya başladım ve bu yüzden BIOS'a giremiyorum yani kilitlenmiş durumdayım. Farklı klavye ile denedim, USB portlarına takılı olan her şeyi çıkardım sadece klavye kaldı ancak yine olmadı. Kısaca SATA SSD'imde ki Windows boot Manager'i temizleyip M.2 SSD'yi ilk sıraya yerleştirmek istiyorum nasıl yapacağım?

Not: İkisi de UEFI ile kurulmuştur ve SATA SSD'yi sıfırlayamam içinde önemli dosyalarım var ve aktarabileceğim bir yer yok.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktaracak yeriniz yoksa SATA SSD içindekileri M.2 SSD'ye atıp öyle biçimlendirin SATA SSD'yi olur ?
Maalesef sata SSD'im 2 TB ancak m2 SSD'im 500 GB en iyisi taşınabilir bir SSD alayım oraya yedekledikten sonra biçimlendiririm yardımınız için çok teşekkürler.
Mesajı güncelledim.
Teşekkür ederim yardımınız için.
Öncelikle yedek almanız gereken dosyaların boyutuna göre diski bölün sonra oraya kopyalayın format sırasında böldüğünüz disk hariç tüm dosyaları biçimlendirin.
Windows'un kurulu olduğu bölümlerin hepsini silmiştim yine de böyle oldu.

Maalesef SATA SSD'im 2 TB ancak M.2 SSD'im 500 GB en iyisi taşınabilir bir SSD alayım oraya yedekledikten sonra biçimlendiririm yardımınız için çok teşekkürler.

Teşekkür ederim yardımınız için.

Windows'un kurulu olduğu bölümlerin hepsini silmiştim yine de böyle oldu.

Böldüğünüz dosyayı yedek diye kayıt edip öyle yapın.

Rehbere bakabilirsiniz. Boot Manager'i taşıyabilirsiniz.

Geri
Yukarı