SSD'ler artık şart mı yoksa lüks mü?

Win10 kullanacaksanız şart. Çünkü uygulamalar , programlar geçici önbellek gibi sistem arkaplanında bekletiliyor , siz ssd değil de hdd alırsanız programlar yavaş açılacaktır ve hdd sürekli %100 çalışacak (hızı yetmediği için arka planda da bir çok uygulama hazır vaziyette beklediğinden). Bütçeniz yoksa 240 gb bir ssd işinize fazla fazla yeterli olacaktır. Oyunlar için vs 7200 rpm 2 tb hdd alabilirsiniz.

Şart tabii ki. HDD artık kağnı gibi, kuzenim kullanıyor bir oyunu oynamak için önce PC, sonra oyun açılmasını bekliyoruz. Tamı tamına 10 dakika.

Bir sistemde SSD şarttır. Mekanik disk ise hafıza ihtiyacınıza göre gereklidir ya da gereksizdir.

Ancak PCI express veriyorlu üzerinden bağlanan NVMe SSD'ler ise lükstür. Onun "şart" olması için F/P oranının düzelmesi lazım.

Bir sistemde SSD şarttır. Mekanik disk ise hafıza ihtiyacınıza göre gereklidir ya da gereksizdir.

Ancak PCI express veriyorlu üzerinden bağlanan NVMe SSD'ler ise lükstür. Onun "şart" olması için F/P oranının düzelmesi lazım.
Grafik ve video işleriyle uğraşan biri için hele ki render alıyorsa M.2 SSD de şart dostum :)

Grafik ve video işleriyle uğraşan biri için hele ki render alıyorsa M.2 SSD de şart dostum :)
Öneriniz için teşekkür ederim,uzun zamandır bireysel güçlü bir bilgisayara ihtiyacım olmadı,günümün uzun saatlerini ofiste geçirip bunu bilmiyor olmak benim ayıbım.Ancak artık kendime zaman ayırmaya ve oyun konsolu ve bilgisayar almaya karar verdim.Lütfen kurmayı düşündüğüm sistem ile ilgili yazımı inceleyebilir misiniz? Cevap veren olmadı sanırım arada kaynadılar,yanlış yönlendirmek istemezseniz anlarım gerçekten problem değil

Geri
Yukarı