SSD'ler artık şart mı yoksa lüks mü?

Öneriniz için teşekkür ederim,uzun zamandır bireysel güçlü bir bilgisayara ihtiyacım olmadı,günümün uzun saatlerini ofiste geçirip bunu bilmiyor olmak benim ayıbım.Ancak artık kendime zaman ayırmaya ve oyun konsolu ve bilgisayar almaya karar verdim.Lütfen kurmayı düşündüğüm sistem ile ilgili yazımı inceleyebilir misiniz? Cevap veren olmadı sanırım arada kaynadılar,yanlış yönlendirmek istemezseniz anlarım gerçekten problem değil
Eğer bütçe belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Uygun bir sistem toplamaya çalışırım.

İşlemci => 3700X
Anakart => ASUS TUF B450M-Pro Gaming AMD B450 AM4 DDR4 4400 (OC)
SSD => Xpg SX6000 Pro 1TB 2100MB-1400MB/s M.2 PCIe SSD Disk - ASX6000PNP-1TT-C (44780)
HDD => Seagate Barracuda ST4000DM004 4 TB 256 MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5' HardDisk Fiyatları ve Özellikleri

10.032 lira civarı yapıyor kasa. Kasanın içindeki PSU'dan emin değilim daha vakıf birinden öneri almanız faydalı olabilir.

Grafik ve video işleriyle uğraşan biri için hele ki render alıyorsa M.2 SSD de şart dostum :)

Konumuz standart PC kullanıcıları. Standart PC kullanıcıları için hala bir lüks M.2 SSD'ler.

Ancak bende profesyonel cihazlarımda çok çekirdekli işlemciler, alabildiğince RAM ve M2SSD kullanıyorum. Ama o kullandığım bilgisayarlar günün en az 10 saatti bana para kazandırıyorlar. 😉

Geri
Yukarı