SSD'ler hakkında teknik bilgi ve tavsiye

Arkadaşlar hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkürler ederim. Hazır tecrübeli sizleri buldum ufak tefek birkaç soru sormak isterim.

500 GB benim için yeter de artar bile. Hem Windows'u hem oynadığım birkaç oyunu SSD üzerine kurmam daha mantıklı değil mi? Yani internetten baktığımda bazıları Windows'u HDD üzerine oyunları SSD üzerine kurmuş.
Bir de SSD'yi aldıktan sonra format atacağım. BIOS'a gömülü Windows 10 Home mevcut. Formatı şu şekilde atmak aklıma geldi; halihazırda ekstra olarak SSD'yi montajlayıp, şu anki 2 HDD'yi sıfırlarken, Windows'u SSD üzerine kurmayı seçip format atmak. Mantıklı mı sizce?

Öyle yapmanız lazım bence de. Güzel düşünmüşsünüz. Bahsettiğiniz bad sector veren HDD'yi ayırıp sağlam olanı da fotoğraf vs. için ayırırsanız virüs de bulaşmaz yanlış bilmiyorsam. Tadından yenmez vallah.

Öyle yapmanız lazım bence de. Güzel düşünmüşsünüz. Bahsettiğiniz bad sector veren HDD'yi ayırıp sağlam olanı da fotoğraf vs. için ayırırsanız virüs de bulaşmaz yanlış bilmiyorsam. Tadından yenmez vallah.
Bir şey sorabilir miyim :D Hani demişim ya SSD'yi takıp, diğer diskleri sıfırlarken Windows'u SSD'ye kurmayı seçmek. SSD'yi seçme kısmını hangi bölümde yapıyorduk ben yapılıyor diye hatırlıyorum ama şimdi tereddütte kaldım :D

Bir şey sorabilir miyim :D hani demişim ya SSD'yi takıp, diğer diskleri sıfırlarken Windows'u SSD'ye kurmayı seçmek. SSD'yi seçme kısmını hangi bölümde yapıyorduk ben yapılıyor diye hatırlıyorum ama şimdi tereddütte kaldım :D.

Halihazırda yüklü Windows var ise HDD'de vs. klonlama yapabilirsin SSD'nin boyutu da yetiyorsa. Olmazsa sıfırdan Windows kurarsın. Onu da -format diski takılıyken- BIOS ekranından Boot Manager'den SSD'yi seçersin devamında da kurulumu yapabilirsin. Recep Baltaş üstadımız da anlattı kendi kanalında. Oradan ulaşabilirsin nasıl yapıldığına.(Klonlamayı da aynı şekilde)

Geri
Yukarı